suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
OC dla początkujących kierowców - da się tanio?

Niezależnie od tego, ile masz lat, jako początkujący kierowca zapewne obawiasz się wysokich składek na ubezpieczenie OC. Rzeczywiście, osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z własnym autem, są narażone na wysokie składki. Czy można im zapobiec? Okazuje się, że tak. Poznaj sprawdzone sposoby na obniżenie ceny obowiązkowej polisy dla początkujących kierowców.

Kierowcy bez doświadczenia za kółkiem, którym niedawno udało się uzyskać uprawnienia do prowadzenia auta po drogach publicznych, nie są pobłażliwie traktowani przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Wysokie składki płacone przez nich wynikają jednak nie z widzimisię pracowników firm ubezpieczeniowych, lecz statystyk, które wyraźnie wskazują, że ta grupa kierowców często powoduje szkody w ruchu drogowym. Poprzez drogie OC towarzystwa rekompensują sobie ryzyko, z jakim wiąże się ubezpieczenie początkującego kierowcy.

Tak więc tanio jest, o czym zresztą nie trzeba Cię przekonywać. W końcu dobrze wiesz, że przewidywane ceny OC w 2018 roku » trudno uznać za niskie, dlatego szukasz sposobu na obniżenie składki. Zapoznaj się wobec tego z listą czterech metod, które pozwalają zredukować koszt obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ono może być tańsze!

Auto na drugiego właściciela

Największym problemem powodującym wzrost składki dla początkujących kierowców jest brak zniżek. Z oczywistych względów początkujący kierowca, który dopiero zaczyna jeździć, nie miał możliwości ich wypracować. Na szczęście może się wspomóc drugim kierowcą, dodając go do dowodu rejestracyjnego. Najlepiej, gdy dysponuje on największymi zniżkami za bezszkodową jazdę. W rezultacie wysoka składka dla początkującego kierowcy zostaje zredukowane przez zniżki, które ma drugi, doświadczony właściciel. Jeśli należysz do grona młodych kierowców, również powinieneś skorzystać z opisanego mechanizmu, a przed zakupem polisy sprawdzić, jak kształtują się ceny OC dla młodych kierowców na kalkulator-oc-ac.auto.pl.»

Rezygnacja z rat

Unikaj rat, jeśli chcesz płacić jak najmniej za OC. Opłać składkę za jednym zamachem, od razu po zakupie polisy, a oszczędzisz w ten sposób nawet 30% w stosunku do ceny, którą przyszłoby Ci zapłacić, gdybyś zdecydował się na rozłożenie zobowiązania na dwie lub cztery raty.

Porównanie ofert

Ponieważ OC nie różni się niczym bez względu na cenę i towarzystwo, przy zakupie warto uwzględniać wyłącznie wysokość składki. Najtańsze oferty z łatwością znajdziesz poprzez internetowe porównywarki i kalkulatory ubezpieczeniowe lub w biurze u agenta ubezpieczeniowego.

Auto z małym silnikiem

Jako początkujący kierowca, możesz uzyskać najniższą składkę poprzez wybór miejskiego, małego samochodu z niewielkim silnikiem. Za OC dla każdego innego auta, w szczególności dla modeli z dużym silnikiem, zapłacisz znacznie więcej.
Dodano: 2017-12-19 11:55:24

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-11-19

1 USD: 3,87671 EUR: 4,2884
1 CHF: 3,91331 GBP: 5,0257
1 RUB: 0,0607 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: