suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Bierzesz pożyczkę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Życie na kredycie nie jest współcześnie niczym dziwnym. Nakręcona do granic możliwości konsumpcja, możliwość szybkiej pożyczki czy kredytu gotówkowego, nie zawsze dostatecznie dobre zarobki sprawiają, że wiele osób od czasu do czasu decyduje się pożyczyć pieniądze przez internet. Jak wziąć pożyczkę z głową i nie zbankrutować?

Aspekt pierwszy: oprocentowanie pożyczki
Nie wszyscy z nas znają się na skomplikowanych zasadach regulujących branie pożyczek w firmach i bankach. Od każdej pożyczki placówki pobierają od nas prowizję za jej udzielenie. Wysokość oprocentowania jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z pożyczkodawcą. To właśnie te odsetki, niespłacone w terminie, mogą urosnąć do olbrzymich kwot, które z ogromnym trudem przyjdzie nam spłacić. W najgorszym przypadku do naszego mieszkania może zapukać nawet komornik, który – chcąc odzyskać kwotę długu – odbierze nam cały dobytek.

Aspekt drugi: wysokość prowizji
Oczywiste jest, że firmy pożyczkowe i banki pobierają prowizję w zamian za użyczenie nam swojej gotówki. Wysokość prowizji jest często skorelowana z wielkością kwoty, która nas interesuje. Zanim się na coś zdecydujemy, musimy dobrze zapoznać się z warunkami udzielenia pożyczki.

Aspekt trzeci: termin i okres spłaty
To również bardzo ważny czynnik, którzy może w pewien sposób wpłynąć na to, czy będziemy w stanie spokojnie spłacić swoje zobowiązanie. Warto pamiętać, że wiele pożyczek typu chwilówki cechuje łatwa dostępność często kosztem krótkiego okresu spłaty i wysokiej prowizji.
Terminowe regulowanie zobowiązań finansowych wpływa też na naszą pozytywną historię kredytową, którą firmy sprawdzają w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Ci, którzy nie spłacają sumiennie swoich pożyczek, mogą trafić do Krajowego Rejestru Długów.

Aspekt czwarty: gwiazdki i kruczki prawne w treści umowy
Ci, którzy przymierzają się do wzięcia pożyczki, a podczas czytania umowy znajdują coś, co jest napisane w sposób niejasny i zagmatwany, powinni wstrzymać się przed podpisaniem dokumentu. Być może w zawoalowanych zdaniach nieuczciwa firma usiłuje przemycić coś, na co wcale nie mamy ochoty się zgadzać. Czytajmy zatem dokładnie umowy przed ich podpisaniem, a jeśli trzeba – nie wahajmy się zrezygnować.

Aspekt piąty: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania
RRSO stanowią wszystkie koszty kredytu, które musi ponieść pożyczkobiorca. Wartość ta jest o tyle ważna, że za jej pośrednictwem można porównać oferty konkretnych firm i instytucji bankowych.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie pożyczki, warto zerknąć na ranking pożyczek ratalnych bezpiecznechwilowki.pl. »
Dodano: 2017-11-29 11:08:50

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Zimowisko w Szklarskiej Porębie

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: