suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
11 rzeczy, które warto mieć w samochodzie

O tym, że w samochodzie musi być apteczka pierwszej pomocy i gaśnica, wiedzą wszyscy kierowcy. Ostatecznie, każdy kurs prawa jazdy zapoznaje nas z listą rzeczy, bez których nie powinniśmy ruszać z parkingu. To jednak nie wszystko! Poniżej znajdziecie kilka dodatkowych pozycji, których wożenie nie jest obowiązkowe, ale za to przydatne!

Gaśnica czy apteczka to absolutne minimum, które pomaga poradzić sobie z sytuacjami ekstremalnymi, takimi jak wypadek na drodze. Może się wydawać, że z tym minimum w bagażniku jesteśmy gotowi na wszystko. A jednak, nieprzyjemne i nieoczekiwane trudności zdarzają się znacznie częściej niż poważne kolizje. Kilka dodatkowych przedmiotów zapakowanych do samochodu pomoże sobie z nimi poradzić!

Instrukcja obsługi samochodu
Oficjalny, dedykowany dla właściciela pojazdu “poradnik” to coś, co zawsze powinno być w samochodzie. To tutaj producent zawarł wszystkie informacje, których nie musisz pamiętać, ale do których musisz mieć łatwy dostęp w każdej chwili. Od podstawowych wiadomości na temat tego, jakie felgi » pasują do Twojego samochodu, do bardziej zaawansowanych parametrów technicznych - wszystko to jest w instrukcji. Nie zostawiaj jej w domu!

Klasyczna, drukowana mapa
Poleganie na GPS może okazać się zdradliwe. Na wypadek, gdy nawigacja się rozładuje, zepsuje lub straci zasięg, miej w samochodzie aktualną mapę miejsca, po którym podróżujesz.

Rękawice
Jeśli zajdzie potrzeba samodzielnej naprawy samochodu czy zmiany koła, warto mieć w samochodzie parę roboczych rękawic. Ochronią Cię one przed ciężko usuwalnym brudem, a nawet otarciami i zadrapaniami.

Latarka
Nieważne, czy musisz zajrzeć głęboko między samochodowe części, czy zmieniasz oponę w środku nocy. Dodatkowe źródło światła przyda się zawsze.

Taśma klejąca
Idealna do szybkich, nieskomplikowanych i prowizorycznych napraw, które mogą zaczekać, aż znajdziesz się w domu lub u mechanika.

Koc
Chory pasażer na tylnym siedzeniu czy nieoczekiwany postój na smaganym zimową wichurą poboczu - ciepły koc przyda się w mniej i bardziej oczekiwanych sytuacjach.

Pojemnik na paliwo
Zdarzyć się może, że bak wyschnie do ostatniej kropli, zanim dotrzesz na najbliższą stację benzynową. Wiele z nich oferuje kanistry za odpowiednią kaucją, ale lepiej jest mieć własny pojemnik na paliwo.

Kable rozruchowe
Akumulator może zbuntować się bez żadnego ostrzeżenia i w szczerym polu. Nie polegaj na dobroci i stopniu przygotowania przejeżdżających kierowców. Miej swoje własne kable zawsze w gotowości.

Ładowarka USB
Na wypadek telefonu rozładowanego dokładnie w momencie przebicia opony, warto mieć możliwość naładowania go w samochodzie.

Notatnik i długopis
Nigdy nie wiesz, kiedy trzeba będzie zapisać adres lub zanotować, jak dojechać do do celu. Co na papierze, to z głowy, więc zapisuj wszystko, o czym nie możesz zapomnieć.

Woda i przekąski
Nie wiadomo, czy nieoczekiwany, wielogodzinny postój nie zaskoczy się z dala od najmniejszego choćby sklepu. Również na wypadek utknięcia w korku na autostradzie, zapakuj do samochodu sporą ilość wody. Dobrze jest również pomyśleć o wysokoenergetycznych przekąskach, które pomogą przetrwać kilka godzin bez możliwości zjedzenia normalnego posiłku.

Nie myśl tylko o tym, co w samochodzie musisz mieć. Myśl o swoim komforcie w nawet najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Może jest coś, co dopiszesz do naszej listy?


Dodano: 2017-09-22 10:22:13

ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-10-19

1 USD: 3,85031 EUR: 4,2844
1 CHF: 3,89691 GBP: 4,9671
1 RUB: 0,0602 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: