suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Czy tanie OC to dobre OC?

Czy tanie OC może być dobre? Jak wygląda korelacja pomiędzy ceną a jakością obowiązkowego ubezpieczenia? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z kwestią wysokości składki znajdziesz w tekście.

Jak działa OC
OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które chroni przed konsekwencjami finansowymi ewentualnych szkód i obrażeń wyrządzonych innym uczestnikom ruchu przez kierowcę podczas jazdy. Dzięki temu po spowodowaniu wypadku, kolizji lub stłuczki sprawca posiadający aktualne OC nie musi z własnej kieszeni wykładać pieniędzy za odszkodowanie, bo robi to za niego towarzystwo. Dlatego kto posiada auto zarejestrowane w Polsce i nieubezpieczone, ten może spodziewać się wysokiej grzywny od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Polisa OC jest przypisana do konkretnego samochodu, a nie osoby. Jej warunki dokładnie reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zmienia je jedynie Ustawodawca poprzez odpowiednie akty prawne, w związku z czym towarzystwa ubezpieczeniowe w żaden sposób nie mogą wpływać na działanie OC.

Jako że warunki obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców pozostają niezmienne i niezależne od towarzystw ubezpieczeniowych, OC zawsze działa tak samo i zapewnia identyczny zakres ochrony bez względu na firmę. Nieistotne, czy kupisz najdroższą polisę od najbardziej renomowanego towarzystwa na rynku, czy znajdziesz tanie OC według najtaniejuagenta.pl » i z niego skorzystasz, zawsze otrzymujesz tę samą usługę.

Po co przepłacać
Wniosek: nie ma sensu przepłacać, skoro wszystkie OC są jednakowe i nie występuje między nimi żadna różnica jakościowa. Należy sobie bowiem uświadomić, że de facto z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jego właściciel nigdy nie korzysta w sposób bezpośredni. Działa ono wyłącznie w razie spowodowania szkód i obrażeń, a wtedy odszkodowanie z OC jest wypłacane poszkodowanym.
Odpowiedź na pytanie postawione w tytule: czy tanie OC to dobre OC?, jest więc jasna: tak, tanie OC może być dobre, choć to słowo niezupełnie pasuje. Bardziej odpowiednie wydaje się stwierdzenie, że tanie OC jest takie samo jak każde inne, nawet najdroższe na rynku. Skoro tak, to jak je znaleźć? Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z identycznym i niezmiennym ubezpieczeniem, nasuwa się jeden pomysł: porównanie dostępnych na rynku ofert i znalezienie najtańszej.

Jak znaleźć tanie i dobre OC
Oczywiście samodzielne porównywanie dziesiątek ofert jedna po drugiej poprzez indywidualne wyliczenia jest stratą czasu i zupełnie mija się z celem. Znacznie lepiej skorzystać w tym celu z pomocy człowieka lub maszyny. Kto preferuje kupowanie produktów i usług tradycyjną drogą, poprzez kontakt ze sprzedawcą, powinien umówić się z agentem ubezpieczeniowym lub wybrać się do multiagencji.

Zarówno indywidualny agent ubezpieczeniowy, jak i multiagencja dysponują ofertami kilku lub kilkunastu towarzystw. Posiadają również specjalne narzędzie do szybkiego porównania aktualnych ofert OC, dzięki czemu w kilka minut można uzyskać konkurencyjną cenowo polisę. W razie wątpliwości agent odpowie na wszelkie wątpliwości, jednak trzeba poświęcić czas, żeby dojechać do jego biura lub się z nim umówić.
Kierowcy, którym zależy na szybkości i wygodzie, mogą znaleźć dobre i tanie OC samodzielnie, poprzez porównywarki ubezpieczeniowe online. Są to specjalne strony internetowe pozwalające na szybkie wyliczenie składki, a następnie znalezienie najtańszej oferty spośród propozycji kilku lub kilkunastu towarzystw. Niezależnie od tego, czy porównujesz OC przez Internet, czy u agenta, pamiętaj, że liczy się tylko cena – im tańsza, tym lepsza polisa!




Dodano: 2017-09-06 10:11:13

Eko Opał Prudziszki
Opał wysokiej jakości

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-10-19

1 USD: 3,85031 EUR: 4,2844
1 CHF: 3,89691 GBP: 4,9671
1 RUB: 0,0602 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


Turystyka



Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: