suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Jak kupować taniej w Internecie?

Paręnaście lat temu w Stanach Zjednoczonych powstał pomysł stworzenia systemu kuponów na zakupu w Internecie, podobnych do tych z papierowych gazetek reklamowych. Kupowanie online już wtedy było tam bardzo popularne, więc taka forma zniżek od razu stała się hitem. Parę lat kupony internetowe, zwane też kodami rabatowymi, przywędrowały do Polski. I również zyskują na popularności.

Coraz chętniej kupujemy przez Internet

Pamiętacie czasy, kiedy jedynym portalem do sprzedawania i kupowania w sieci było Allegro? Nieśmiałe początki zakupów online w Polsce przerodziły się w potężny biznes. Według ostatnich badań już prawie 70% z nas robi zakupy w sieci. A niemal każdy polski internauta miał choć raz styczność z takimi zakupami.

Nowe prawo i nowe sklepy

Tę tendencję zauważyły wreszcie jakiś czas temu polskie władze, które wprowadziły szereg praw regulujących handel online w Polsce ». Kiedyś spotykaliśmy się z przypadkami nieuczciwych sprzedawców, wysyłania pustych paczek czy uszkodzonych towarów, których nie sposób było zwrócić. Teraz takie problemy zdarzają się naprawdę bardzo rzadko.

Klienci sklepów internetowych mają na przykład prawo do zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny w ciągu 14 dni. Ważne tylko, aby towar ten odesłać nieuszkodzony. Niektórzy sprzedawcy oferują nawet zwrot kosztów takiej wysyłki zwrotnej.

Popularność zakupów przez Internet w naszym kraju nie uszła także uwadze dużych sklepów, które coraz częściej otwierają swoje sklepy online. Pojawia się także coraz więcej sprzedawców, którzy działają tylko w sieci.

Cyfrowe kupony zniżkowe
 
Na fali tej popularności kilka lat temu w Polsce wprowadzono amerykański pomysł na internetowe kupony, czyli kody rabatowe. Rozwój technologii pozwolił na to, żeby korzystanie z nich było łatwe, a ich znalezienie nie zajmowało dużo czasu. Kupujący na specjalnej stronie znajduje kod zniżkowy, a potem wpisuje go na stronie sklepu.

Pierwszą taką stroną w Polsce były kodyrabatowe.pl, która później przerodziła się w serwis Picodi.com. Polska firma z Krakowa wprowadziła tę technologię już w 2008 roku, choć minęło trochę czasu, zanim kody stały się u nas popularne. Teraz praktycznie każdy sklep działający w Internecie oferuje takie zniżki. Także te duże marki. We wspomnianym serwisie znajdziecie promocje do H&M, Reserved, Deichmanna czy BonPrix »

Co dalej?

Technologia związana z zakupami cały czas idzie do przodu. Większa wygoda dla klientów to większy zarobek dla sprzedawców. Kody rabatowe przyjęły się, ponieważ poprawiają sytuację obu stron. Konsument płaci mniej za towary i usługi, a sprzedawca dzięki niższej cenie może sprzedać więcej. Jakie inne udogodnienia czekają nas w przyszłości?

Skoro do handlu w sieci włączyły się już prawie wszystkie duże sieci: sklepy odzieżowe, salony obuwnicze, sklepy z zabawkami, ze sprzętem sportowym, możemy liczyć na to, że będą starały się przyciągnąć jeszcze bardziej nowych klientów. Takie rzeczy jak programy lojalnościowe czy specjalne punkty dla kupujących online to już norma. Zobaczymy, na norma. Zobaczymy, na jakie pomysły wpadną jeszcze sprzedawcy.
Dodano: 2017-06-26 09:44:18

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-19

1 USD: 3,82341 EUR: 4,2747
1 CHF: 3,89191 GBP: 5,1292
1 RUB: 0,0613 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: