suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Jak zaplanować wydatki świąteczne żeby nie zbankrutować?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym większość Polaków spędza miłe chwile z całą rodziną, przy zastawionym tradycyjnie stole. Wszystkie wydatki na święta mogą nadszarpnąć domowy budżet albo całkowicie go zrujnować. Jak zaplanować w takim przypadku wydatki na święta, aby nie zbankrutować?

Tradycje świąteczne w Polsce
Grudzień to miesiąc, w którym wydajemy bardzo dużo - na organizację świąt Bożego Narodzenia oraz na prezenty. Zanim jeszcze opadną emocje związane ze świętami szykuje się kolejny wydatek - sylwester. Największe koszty w wielu domach pociągają zakupy prezentów. Wszystkie przygotowania do świąt niestety kosztują, zwłaszcza jeśli chcemy wyprawić wystawną Wigilię z 12 potrawami na stole oraz wręczyć każdemu cenny upominek.

Tradycja świąt Bożego Narodzenia jest piękna, ale skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Jeśli zarabiamy niedużo i nie posiadamy oszczędności, pozostaje pożyczka lub kredyt. Na kredyt bankowy trzeba czekać często po kilka tygodni i przejść żmudną, wymagającą załatwienia wielu formalności, procedurę kredytową. Znacznie łatwiej i szybciej zaciągniemy pożyczkę w jednej z licznych firm pozabankowych. Z Łowcą Chwilówek » będziemy mogli wybrać pożyczkę od renomowanego, sprawdzonego pożyczkodawcy, a także skorzystać z oferty na pierwszą, darmową pożyczkę.

Szeroką ofertę takich pożyczek za darmo dla nowych klientów znajdziemy pod adresem www.lowcachwilowek.pl/darmowe-chwilowki » . Pamiętać należy przy tym, że pożyczka pozostanie darmowa, jeśli zostanie spłacona zgodnie z terminem wskazanym w umowie.

Planowanie wydatków
Kiedy wiemy już, jakim budżetem na święta możemy dysponować, czas na planowanie wydatków. Budżet świąteczny tworzą dochody własne, oszczędności oraz pożyczki - od przyjaciół, rodziny, od banków czy właśnie od wspominanych firm pożyczkowych, które w okresie przedświątecznym niejednokrotnie przygotowują bardzo atrakcyjne oferty pożyczkowe.

Wydatki podzielmy na trzy kategorie: żywność, dekoracje i ubrania oraz prezenty. Trudno powiedzieć, na jaki cel powinno być przeznaczone najwięcej pieniędzy. Trzeba oszacować, ile osób będzie na Wigilii w naszym domu, czy organizujemy spotkania rodzinne w dwa kolejne świąteczne dni, czy też idziemy do kogoś z wizytą. W pierwszym przypadku przy dużej liczbie gości, należy przygotować znacznie więcej jedzenia, co pociągnie za sobą wyższe koszty ogólne.

Najczęściej Polacy wydają po równo na prezenty i na żywność czy dekoracje związane ze świętami. Kupujemy sobie prezenty wartościowe, zwłaszcza dla najbliższych i dzieci. Prezent za 100 zł jest normą, choć są i takie domy, w których podarki mają symboliczny charakter, a najbardziej liczą się te, które sami wykonamy, niejednokrotnie razem z dziećmi.Dodano: 2016-12-29 11:46:16

Centrum Ogrodnicze Azalia
Centrum Ogrodnicze AZALIA

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-19

1 USD: 3,82341 EUR: 4,2747
1 CHF: 3,89191 GBP: 5,1292
1 RUB: 0,0613 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: