suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Za brak OC możesz słono zapłacić

Ubezpieczenie OC to podstawowa ochrona w razie stłuczki. Dzięki niej unikasz finansowej odpowiedzialności za szkody spowodowane na osobach trzecich przez ubezpieczony pojazd. Jeśli nie wykupisz polisy OC, brak ubezpieczenia może cię sporo kosztować.

Zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, każdy zarejestrowany pojazd musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. W ramach tej polisy ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone na osobach trzecich.

Brak OC to konieczność zwrotu wypłaconego odszkodowania

Jeśli zarejestrowany pojazd nie będzie posiadał ubezpieczenia OC, w razie wypadku jego właściciel będzie miał poważne problemy. Chociaż osobie poszkodowanej zostanie wypłacone odszkodowanie, do jego zwrotu będzie zobligowany sprawca zdarzenia. W zależności od tego, jak duży będzie uszczerbek na zdrowiu osoby poszkodowanej lub jak duża będzie szkoda na mieniu, ustaloną kwotę będzie musiał pokryć właściciel pojazdu z własnej kieszeni.

Przykład. Kierowca prowadzący pojazd zarejestrowany w Polsce spowodował wypadek w Bułgarii, w którym zginęły dwie osoby podróżujące w poszkodowanym samochodzie. Auto kierowane przez sprawcę nie posiadało ważnego ubezpieczenia OC. Sąd przyznał rodzinom ofiar odszkodowanie w wysokości 270 tys. euro, które wypłaciło Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) na rzecz Bułgarskiego Biura Narodowego. Jako że pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC, kierujący nim musiał zwrócić sumę wypłaconą przez PBUK.

Tymczasem wystarczyło odwiedzić dowolną firmę ubezpieczeniową, np. towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 », by wykupić polisę OC. Dzięki temu kierowca uniknąłby finansowej odpowiedzialności.

Brak OC oznacza kary nałożone przez UFG

Brak ubezpieczenia OC oznacza nie tylko brak ochrony ubezpieczeniowej. Warto bowiem pamiętać, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) monitoruje polisy i nakłada kary w przypadku przerwania ciągłości ubezpieczenia.

Wysokość kar za brak obowiązkowej polisy zależy m.in. od rodzaju pojazdu oraz od okresu, w którym samochód pozostawał bez ubezpieczenia. Stawką bazową jest wysokość najniższego wynagrodzenia, które 2016 roku wynosi 1850 zł.

Wybierz najtańsze ubezpieczenie i uniknij kary

Brak OC naraża kierowców na bardzo wysokie koszty, których jednak możesz uniknąć. Wystarczy wykupić najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne, korzystając np. z oferty internetowej. Porównywarka ubezpieczeń Rankomat » to serwis, który daje dostęp do 55 ofert. Wypełniając formularz, skontaktuje się z tobą doradca firmy ubezpieczeniowej oferującej ubezpieczenie OC na najkorzystniejszych warunkach.Dodano: 2016-09-29 11:39:36

ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA W POBLIŻU SUWAŁK - ZIELONE KRÓLEWSKIE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-19

1 USD: 3,82341 EUR: 4,2747
1 CHF: 3,89191 GBP: 5,1292
1 RUB: 0,0613 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: