suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Sprawdź jak kupić OC już za 257zł!

Polska ma najniższe ceny ubezpieczeń OC pojazdów mechanicznych w całej Europie, ale sytuacja ta od kilku miesięcy się zmienia. Do końca 2016 roku niemalże wszyscy kierowcy w naszym kraju odczują wyraźną podwyżkę cen OC, jeśli już sytuacja ta nie ma miejsca. Dlaczego koszty składek OC rosną i czy można jeszcze kupić tanie ubezpieczenie?

Zażarta konkurencja cenowa

Od wielu lat w Polsce trwa ostra konkurencja cenowa na rynku obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla pojazdów mechanicznych, które podlegają rejestracji w Polsce. Zakres ochrony ubezpieczeniowej pozostaje niezmienny w tym przypadku, bez względu na towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje polisę OC samochodów. Warunki reguluje tutaj Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Takie same są również górne kwoty odszkodowania dla poszkodowanych:

 • do 5 mln euro w przypadku szkód na osobie na jedno zdarzenie – bez względu na liczbę poszkodowanych,
 • do 1 mln euro w przypadku szkód na mieniu na jedno zdarzenie – bez względu na liczbę poszkodowanych.

  Ubezpieczyciele nie mogą więc konkurować ze sobą zakresem ubezpieczenia, dlatego oferują polisy w różnych cenach. Segment OC według statystyk KNF jest nierentowny. Po trzech kwartałach 2015 roku rynek OC w Polsce przyniósł stratę rzędu 585 mln zł. Dlatego ceny komunikacyjnego OC muszą wzrosnąć. KNF wydał również nowe zalecenia w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych, powodujące konieczność podwyższenia składek za ubezpieczenia OC. Poza tym rosną kwoty świadczeń za szkody osobowe powstałe w ruchu drogowym. Ubezpieczyciele muszą wypłacać rodzinom ofiar śmiertelnych, czy poszkodowanym w wypadkach coraz wyższe świadczenia, o które często walczą oni przed sądem w asyście kancelarii odszkodowawczych. O pieniądze z OC można ubiegać się od 2008 roku także w formie zadośćuczynienia za ból i cierpienie doznane w wyniku utraty bliskiej osoby.

  Czy to koniec epoki tanich OC?

  Na początku 2016 roku szacowano, że ceny ubezpieczeń OC rok do roku wrosły o 19 proc. To jednak nie oznacza, że nie można jeszcze kupić taniego OC, czego najlepszym przykładem jest historia pana Stanisława. Chciał on ubezpieczyć swojego 8-letniego Citroena C4 Picasso w ramach obowiązkowej polisy OC. Jego dotychczasowe towarzystwo ubezpieczeniowe przysłało mu do podpisania nową polisę, ale syn pana Stanisława gorąco namawiał go do porównania ceny ubezpieczenia OC w innych firmach na https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/ ». Okazało się, że może wykupić polisę o 240 zł taniej niż zaproponowano mu w „starej” firmie ubezpieczeniowej.
  To najlepiej obrazuje, że można znacznie zaoszczędzić na zakupie polisy OC, jeśli nie będziemy przywiązywać się o jednego ubezpieczyciela i zaczniemy porównywać ceny w kalkulatorach ubezpieczeniowych w sieci internetowej. Zatem, przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, sprawdź ceny OC i AC na ubezpieczamy-auto.pl » • Dodano: 2016-08-05 13:07:58

  Bajkowo
  Usługi Rekreacyjne
  balony, napełnianie helem, bramy z balonów

  Cinema Lumiere


  Reklama

  Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
  zbyt niskie wynagrodzenie
  zbyt wygórowane oczekiwania
  brak umowy o pracę
  brak szkoleń
  brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
  brak świadczeń dodatkowych
  inne

  Kursy walut

  Dane NBP
  (kurs średni)
  z dnia: 21-01-20

  1 USD: 3,82841 EUR: 4,2459
  1 CHF: 3,95321 GBP: 4,9919
  1 RUB: 0,0619 

  Start


  Aktualności


  Informacje


  Biznes


  Rozrywka


  Turystyka  Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

  Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
  Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
  Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
  Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
  Projekt i wykonanie: