suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Marża i CFD

Suwalczanie coraz częściej decydują się na inwestowanie swoich środków. Popularną metodą staje się CFD, z którego można korzystać zarówno przy wzroście, jak i spadku cen. Na czym polega ten sposób oraz dlaczego warto inwestować w CFD?

Kontrakty CFD to specyficzna forma inwestowania, w której nie dokonuje się transakcji na samym produkcie (jak ma to miejsce w akcjach), a dokonany zostaje zakup kontraktu. Dodatkowo, jedną stroną transakcji CFD jest zawsze broker, a wszystkie działania oparte są na depozycie zabezpieczającym, więc do zawarcia transakcji wystarczy jedynie jakaś część pełnej wartości pozycji, którą otwieramy. Co bardzo istotne – zyski i straty liczone są w taki sposób, jakbyśmy zainwestowali pełną kwotę – niesie to oczywiste ryzyko większego ryzyka, ale i większej szansy na maksymalizację zysków.

Dlaczego warto inwestować w CFD?
CFD to z jęz. angielskiego „Contract for difference” i oznacza kontrakt na różnice kursowe. Strony takiego kontraktu, na drodze umowy, zobowiązują się do wymiany kwoty wynoszącej równowartość różnicy ceny otwarcia i zamknięcia pozycja. Jest to bardzo dogodny sposób inwestowania, który z którego można korzystać zarówno przy wzroście, jak i spadku cen.
Dzięki ofercie brokerów można w łatwy sposób inwestować pieniądze w akcje takich graczy jak np. Facebook – i to bez angażowania całej kwoty inwestycji! Spektrum instrumentów finansowych, którymi operuje się przy CFD jest bardzo duże i z pewnością każdy inwestor znajdzie dla siebie odpowiedni kontrakt i pasującą do niego strategię. W grę wchodzą CFD np. na akcje, indeksy czy towary.

Lewarowanie
CFD nazywa się często lewarowaniem, czyli handlem na marży (lub dźwignią finansową). Korzyści z tej formy handlu są ogromne: zyski mogą znacznie przewyższyć zyski z inwestycji nielewarowanych. Jest tak dlatego, gdyż korzysta się tylko z części wartości transakcji, a kwota ta nazywa się Depozytem zabezpieczającym. U niektórych brokerów, takich jak CMC Markets, wystarczy zdeponować jedynie 1% transakcji Warto jednak pamiętać, że wiąże się to także z ryzykiem straty, gdyż dźwignia zawsze działa w dwie strony.

Marża, czyli spread
Różnica między ceną Kup i ceną Sprzedaj nazywa się spread i jest podstawową wartością w inwestowaniu CFD. Gdy cena spada, otwiera się pozycja krótką, czyli Sprzedaj. Przy odwrotnej tendencji otwiera się pozycję długą, czyli Kup. Zamknięcie pozycji w takich warunkach wiąże się z dużym zyskiem, jednak cały czas należy pamiętać o ryzyku.

Zalety inwestowania z CFD:
CFD to bardzo wygodny sposób przeprowadzania transakcji na ogólnoświatowych rynkach finansowych. Dzięki CFD można zarobić zarówno wtedy, gdy ceny rosną, jak i wtedy, gdy spadają. Można go wykorzystać także jako zabezpieczenie portfela akcje podczas krótkoterminowych zmian rynkowych. Oprócz tego:

 • CFD rozliczany jest w czasie rzeczywistym, przy stosunkowo niskich depozytach (reszta środków na koncie może być zdeponowana na lokacie)   
 • Wysokie dźwignie finansowe   
 • Szeroki wybór instrumentów bazowych i zabezpieczających

  Jak założyć rachunek?
  Najłatwiejszym sposobem na inwestowanie przy pomocy kontraktów CFD jest otwarcie rachunku u wiarygodnego brokera, który proponuje niezawodną platformę, automatyzację zleceń i odpowiednie instrumenty zabezpieczające. CMC Markets » jest świetnym przykładem takiego partnera – platforma, którą udostępniają, jest innowacyjna i bezpieczna. • Dodano: 2016-06-07 13:28:01

  REKLAMA
  SUWALKI.INFO
  Reklama na rok 50% taniej!

  Cinema Lumiere


  Reklama

  Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
  zbyt niskie wynagrodzenie
  zbyt wygórowane oczekiwania
  brak umowy o pracę
  brak szkoleń
  brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
  brak świadczeń dodatkowych
  inne

  Kursy walut

  Dane NBP
  (kurs średni)
  z dnia: 6-12-19

  1 USD: 3,85001 EUR: 4,2721
  1 CHF: 3,89631 GBP: 5,0527
  1 RUB: 0,0604 

  Start


  Aktualności


  Informacje


  Biznes


  Rozrywka


  Turystyka  Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

  Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
  Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
  Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
  Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
  Projekt i wykonanie: