suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Święta pod hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Od startu działań prowadzonych w ramach inicjatywy „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” w czerwcu, do końca listopada, policjanci z całej Polski skontrolowali ponad 3 mln kierowców. W trakcie kontroli oraz innych działań prewencyjnych prowadzonych przez policję rozdanych zostało ponad 550 naklejek z hasłem inicjatywy „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Od dziś trzeźwi kierowcy w całej Polsce będą mogli otrzymać naklejkę od policjantów prowadzących akcję prewencyjną w okresie przedświątecznym. Do końca roku rozdanych zostanie jeszcze 105 tysięcy naklejek.

Apel policji
W najbliższym czasie na polskie drogi wyjedzie znacznie więcej samochodów niż na co dzień. Utrudnionym warunkom drogowym towarzyszyć będzie również typowy dla tego okresu pośpiech, który nie sprzyja wspólnemu bezpieczeństwu. Poprzez zwiększoną liczbę kontroli drogowych w całym kraju będziemy starać się przypominać o konieczności rozważnej jazdy, trzeźwym kierowcom rozdając w znak uznania naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, wspólnie dołóżmy starań, aby wszyscy szczęśliwie dotarli do celu swojej podróży i spotkali się z najbliższymi przy wigilijnym stole - apeluje mł. insp. Anna Kuźnia, naczelnik Wydziału Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wielki sukces inicjatywy
Komenda Główna Policji, będąca parterem merytorycznym inicjatywy, od początku trwania działań bierze czynny udział w dystrybuowaniu naklejek. To dzięki jej wsparciu i wielkiemu zaangażowaniu wszystkich krajowych jednostek, możliwe było dotarcie do szerokiego grona odpowiedzialnych, trzeźwych kierowców, którzy oznakowali swój samochód naklejką „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” – mówi Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu Związku Pracodawców – Browary Polskie, inicjatora akcji.

Idea propagowania bezwzględnej trzeźwości za kierownicą spotkała się także z pozytywnym odbiorem organizacji pozarządowych, od lat prowadzących konsekwentne działania na rzecz ograniczenia liczby pijanych kierowców. W trakcie pół roku, które minęło od startu działań, powstała koalicja około 50 organizacji i instytucji z całej Polski, które czynnie włączyły się w dystrybucję naklejek i propagowanie założeń inicjatywy. Należą do nich instytucje państwowe i samorządowe, parlamentarzyści, organizacje pozarządowe, branża motoryzacyjna, media, sieci paliw, ośrodki WORD, sportowcy i osoby prywatne.

Efektywności tego typu działań prewencyjnych dowodzą statystyki. Od stycznia do października 2013 roku zatrzymano ponad 144 tysięcy nietrzeźwych kierowców. W tym samym okresie bieżącego roku było ich niewiele ponad 30 tysięcy. Tę malejącą tendencję policja będzie się starała utrzymać do końca roku, prowadząc wzmożoną liczbę kontroli w czasie Świąt Bożego Narodzenia, połączoną z dystrybucją naklejek z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.


Pełna lista organizacji partnerujących inicjatywie oraz więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl.
Dodano: 2014-12-19 15:45:15

F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 6-12-19

1 USD: 3,85001 EUR: 4,2721
1 CHF: 3,89631 GBP: 5,0527
1 RUB: 0,0604 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: