suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
List do ojca. Przedszkolaki włączają się w kampanię Biała Wstążka

Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi po raz kolejny włączyło się w międzynarodową kampanię „Biała Wstążka”, która w tym roku przebiega pod hasłem: „Tato, synu porozmawiajmy o mocy, bez przemocy”. Poprzez podjęte działania promowana jest idea i hasło: „Mężczyzna chroni i wspiera. Nie krzywdzi.”


LIST DO OJCA
„Tato, synu porozmawiajmy o mocy bez przemocy”


Każda rodzina napotyka na jakieś niespodziewane przykrości. Każdej rodzinie zdarza się mieć gorsze i lepsze chwile. Niebezpieczeństwo zaczyna się wtedy, kiedy pretekstem do awantury zaczyna być każda najmniejsza sprawa.

Tato pomyśl, co mogę czuć, kiedy słyszę i widzę, że zachowujesz się agresywnie w stosunku do mamy lub do mnie? Jeśli jestem maluszkiem, który jeszcze niewiele rozumie z Twoich słów mogę poprzez gesty, podniesione głosy czy mimikę poczuć zaniepokojenie lub lęk. Jestem Twoim dzieckiem więc doskonale wyczuwam napięcie i złe emocje między Tobą a Mamą. Kiedy mówicie do siebie w zimny, nieprzyjemny sposób moje poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane. Nierzadko tkwię w środku walki, muszę połykać mnóstwo Waszego gniewu i smutku. Nie cierpię słuchać Waszych kłótni, podniesionych głosów i tego jak mówisz mamie te wstrętne rzeczy w mojej obecności. Dlaczego się tak zachowujecie? Nie chcę strachu, który mnie wtedy otacza, nie chcę go!

Tato pamiętaj ja szybko rosnę! Im jestem starszy tym więcej uczę się z „domowych lekcji agresji”. To ja mogę kiedyś zostać „rodzinnym krzykaczem”, to przeze mnie ktoś kiedyś może płakać. To Twoje wnuki mogą bać się ojca, który ze mnie wyrośnie. Proszę powstrzymaj się również od wciągania mnie w kłótnie. Takim zachowaniem wyrządzasz mi tylko krzywdę. Rodzinne awantury mogę odreagować poprzez płacz, agresję, brak apetytu, moczenie nocne, bóle brzuszka. Pamiętaj „…jeśli żyję w poczuciu bezpieczeństwa, uczę się ufności, jeśli doświadczam wrogości, uczę się walczyć, jeśli brak mi ciepła i miłości, uczę się chłodu i obojętności wobec innych ludzi…”

Tato! Kiedy intuicyjnie podnosisz rękę na kogoś z naszej rodziny a usta mimowolnie otwierają się do krzyku, potrzeba niezwykłej siły woli żeby się powstrzymać. Wierz mi jednak, że niektórym ta sztuka się udaje. Czy Ty masz w sobie taką siłę? Ja uważam, że masz. Wierzę w to! Wierzę też, że dzięki temu wysiłkowi będzie naszej rodzinie łatwiej w życiu. Twoja pozytywna postawa zostanie mi we krwi. Wiem, że zło, o którym milczymy nie znika. Przeciwnie rośnie w siłę i zaraża. Pamiętaj, że życie w cieniu konfliktów jest jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć mojego dzieciństwa. Stosowanie przemocy wobec kobiet jest bardzo złe i niesie ze sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji.
Tato, pamiętaj! to Ty dajesz mi poczucie bezpieczeństwa i stabilności, które są niezwykle istotne dla mojego rozwoju emocjonalnego. Ty jesteś silny, masz moc, ze wszystkim sobie poradzisz, z Tobą niczego nie będę się bał.

Kochaj mnie, żebym umiał kochać…Uczę się życia od Ciebie…

Twoje dzieckoDodano: 2014-12-10 12:57:14

UNIWERSUS
Weryfikacja uprawnień spawalniczych.

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 27-01-20

1 USD: 3,87251 EUR: 4,2679
1 CHF: 3,99151 GBP: 5,0709
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: