suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Skrzywienie kręgosłupa (skolioza), bóle kręgosłupa – MOŻNA TEMU ZAPOBIEC!!!

Skolioza i bóle pleców coraz częściej zaliczane są do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Boczne skrzywienie kręgosłupa w chwili obecnej stanowi prawdziwą epidemię wśród dzieci i młodzieży. Wykrywana zbyt późno wymaga długiej i żmudnej rehabilitacji która może nie przynieść już tak zadowalających efektów.

Rodzice powinni obserwować nawet małe dziecko, bo z pozoru błahe symptomy mogą zwiastować zaczynający się proces powstawania skoliozy. Na co więc zwrócić uwagę, by nie przeoczyć tego kluczowego momentu? Wszelkie asymetrie w obrębie łopatek, barków, wcięcia talii powinny zaabsorbować naszą uwagę. Im wcześniej wykryte zmiany, tym rokowania na wyeliminowanie problemów w przyszłości wzrastają.

Osoby dorosłe borykają się z kolei z nie mniejszymi problemami związanymi z aparatem ruchu, a mianowicie z przewlekłymi bólami w obrębie kręgosłupa. Czasami ból jest na tyle uporczywy, że musimy rezygnować z niektórych czynności, które kiedyś wykonywaliśmy bez wysiłku.

Na ogół mało kto zna prawdziwą przyczynę takich dolegliwości jak: zawroty głowy, migreny, bóle menstruacyjne, drętwienie kończyn, dyskopatia, chroniczny ból pleców, ból stawu biodrowego itp. Lekarze często na podstawie przeprowadzonego wywiadu z pacjentem stosują leczenie doraźne, mające na celu uśmierzenie bólu poprzez blokadę receptorów i przekaźników bólowych, które w głównym zamierzeniu łagodzą te dolegliwości, lecz nie usuwają przyczyny i czynnika wywołującego patologiczne zmiany w organizmie, lekceważąc stan kręgosłupa i miednicy, które mogą być właściwą przyczyną owych symptomów.

Warto swoje spostrzeżenia skonsultować ze specjalistami. Ośrodek DobreTerapie, we współpracy z Ośrodkiem „ART” z Rzeszowa, wyszedł naprzeciw przezornym rodzicom i raz w miesiącu przeprowadza Kontrolę Wad Postawy wśród dzieci w wieku 4-18 lat oraz osób dorosłych z problemami bólowymi. Najbliższa odbędzie się 18 lutego. Ośrodek jako jedyny w województwie podlaskim jest uprawniony do przeprowadzania kontroli oraz stosowania terapii według systemu Yumeiho (licencja nr 97 oraz 134).

W ramach kontroli sprawdzamy:
- symetrię miednicy (asymetria miednicy jest głównym czynnikiem powodującym boczne skrzywienie kręgosłupa),
- długość kończyn dolnych,
- stan kręgosłupa

W przypadku skolioz jednołukowych oferujemy natychmiastową, bezbolesną korekcję, dzięki której kręgosłup w krótkim czasie ustala swoje położenie względem osi. W przypadku skrzywień dwułukowych dzieci kierowane są na terapię w Ośrodku.

U osób dorosłych do właściwego funkcjonowania kręgosłupa niezbędne jest odbudowanie prawidłowych funkcji kręgosłupa oraz przywrócenie równowagi w układzie mięśniowo-powięziowym.
Koszt konsultacji – 60 zł.

Rejestracja telefoniczna: 509 446 974, lub osobiście w siedzibie firmy:
„DobreTerapie” ul. Kościuszki 32 lok. 16, I piętro, 16-400 Suwałki

www.dobreterapie.pl
Dodano: 2014-02-05 08:38:42

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Zimowisko w Szklarskiej Porębie

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 27-01-20

1 USD: 3,87251 EUR: 4,2679
1 CHF: 3,99151 GBP: 5,0709
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: