suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Mieszkanie dla Młodych

Styczeń 2014 roku stanie się przełomową datą dla młodych ludzi, nieposiadających wystarczających funduszy na zakup własnego mieszkania lub domu. W tym okresie wchodzi bowiem w życie rządowy program o nazwie „Mieszkanie dla Młodych”.

Program „Mieszkanie dla Młodych” to rządowy pomysł na pomoc osobom młodym przy zakupie pierwszego mieszkania, bądź wybudowaniu własnego domu jednorodzinnego. O tego rodzaju dofinansowanie państwa ubiegać się mogą osoby w wieku do 35 lat - muszą jednak spełnić przy tym szereg warunków. Jakie są najważniejsze? Po pierwsze, osoby starające się o dopłatę powinny dysponować wkładem własnym. Po drugie, osoby takie muszą zaciągnąć kredyt - wymogiem jest, iż ma być on zaciągnięty na przynajmniej 15 lat, o minimalnej wartości połowy ceny zakupionego mieszkania.

W zależności od sytuacji osoby starającej się o dofinansowanie, istnieją różne wysokości dopłat. Bezdzietne rodziny oraz single mogą liczyć na wsparcie w wysokości 10% ceny mieszkania. 15% ceny mieszkania należy się zarówno rodzinom z dziećmi, jak i singlom posiadającym potomstwo. Jeżeli w przeciągu 5 lat od kupna mieszkania urodzi się w rodzinie trzecie lub kolejne dziecko, dofinansowanie może zostać zwiększone o kolejne 5%, co wpłynąć ma korzystnie na wcześniejszą spłatę kredytu. Dodatkowo warto wspomnieć, że rodziny posiadające więcej niż trójkę dzieci, będą miały szansę na zakup większego o 10 m2 mieszkania.

Fundusze z Banku Gospodarstwa Krajowego mogą zostać wypłacone na dofinansowanie jedynie 50 m2 w przypadku domu o powierzchni 100 m2 lub 75 m2 mieszkania. Bardzo ważnym aspektem jest również fakt, iż stawki za m2 kupowanego mieszkania nie mogą przekraczać wyznaczonych dla poszczególnych miast stawek rządowych. Tym samym dopłaty dla młodych osób mieszkających w dużych miastach – jak np. Warszawa – będą praktycznie nie osiągalne.

Mający trwać do roku 2018 program rządowy ma być również stymulatorem na rynku budownictwa mieszkalnego. Istotne jest jednak to, że stawki maksymalne, brane pod uwagę w programie, są bardzo niskie, co wpłynie zapewne na obniżenie cen mieszkań w niektórych miejscach Polski.

źródło: mieszkaniedm.plDodano: 2013-12-12 14:32:54

INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
MOŻLIWOŚĆ KREDYTOWANIA

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 24-01-20

1 USD: 3,84751 EUR: 4,2461
1 CHF: 3,96291 GBP: 5,0381
1 RUB: 0,0623 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: