suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
„Odniosłam wielki, prawdziwy sukces” - wywiad z Haliną Kunicką

W specjalnym wywiadzie dla suwalki.info jedna z najbardziej cenionych polskich artystek, gwiazda estrady, która od lat zachwyca swoją wyjątkową interpretacją utworów, wrażliwością, a także klasą i kulturą muzyczną - Halina Kunicka

W najbliższy piątek, 28 września będziemy mieli okazję gościć Panią, i usłyszeć piosenki w Pani wykonaniu, w Suwałkach. Czy była Pani wcześniej w naszym mieście lub na Suwalszczyźnie? Jak Pani wspomina tamte pobyty? Z czym Pani się kojarzy nasz region?

Suwalszczyzna? Najpiękniejsza część naszego kraju. Cudowne krajobrazy. Byłam tam wielokrotnie na wakacjach w miejscowości Gawrych Ruda. Wtedy, gdy tam przyjeżdżałam, to nie była jeszcze turystyczna miejscowość. To była wioseczka, nie było tam drogi, trzeba było dojechać krętymi ścieżkami przez las i to było po prostu cudowne…

A potem byłam jeszcze nad Wigrami i mieszkałam w klasztorze, nad jeziorem. Mam w ogóle cudowne wspomnienia z tych stron. Najpiękniejsze, jakie mogą być.

A czy coś szczególnie zapadło Pani w pamięć?

To było parę lat temu. Mieszkałam w apartamencie, w którym mieszkał Jan Paweł II. I to było jeszcze dodatkowe przeżycie. Wszystkie dni, które spędziłam w Państwa regionie były dla mnie wspaniałe. Zawsze będę je czule wspominać. Podejrzewam, że tym razem nie będę miała czasu, żeby troszkę dłużej pobyć w Suwałkach czy w okolicy, bo już mam pewne zobowiązania. Żałuję, bo przyjedziemy, wystąpimy i już trzeba będzie wracać do Warszawy.

Przez te lata, które Pani spędziła na scenie, z pewnością dużo się zmieniło jeśli chodzi o polską scenę muzyczną. Może nam Pani opowiedzieć o zmianach, jakie zaszły w naszym kraju, tych najważniejszych dla artysty?

Kiedy zaczynałam śpiewać, to było nas naprawdę bardzo niewiele. Rzeczywiście można nas było policzyć na palcach. Różnica w tej chwili jest przeogromna. Teraz są rzesze osób, które śpiewają – są wspaniałe dziewczyny, wspaniali mężczyźni, cała masa zespołów. Porównując to, co jest obecnie z tym, co było dawniej, widać różnicę i właściwie dzieli to przepaść. Nie powiem, że w sensie artystycznym, ale w sensie ilościowym. I oczywiście zmieniły się piosenki, zmieniła się muzyka. I tak ma być.

Które z Pani utworów publiczność kocha najbardziej? Na które ludzie reagują najmocniej, najbardziej emocjonalnie?

Kiedy przyjeżdżam ze swoim recitalem, to zdaję sobie sprawę, że w czasie takiego spotkania publiczność czeka na te piosenki, które zna, pamięta, które lubi, kojarzy ze mną. Muszę Państwa uspokoić, że na pewno w tym programie sporo takich piosenek się znajdzie. Ale nie tylko te piosenki będę śpiewać, dlatego że chciałabym również zaśpiewać Państwu szereg nowych piosenek. Może nie są znane, ale chciałabym, aby Państwo je polubili. Wierzę w to, że polubicie.

Będą to utwory bardzo różne. W całym programie staram się przedstawić szeroką paletę repertuaru, tak żeby nie śpiewać tylko jednorodnych piosenek, ale by były różne, aby ludzie się nie nudzili, a nieraz nawet byli zaskoczeni. Chcę zawsze zaprezentować coś innego, nowego, a poza tym moje dawne przeboje.

Koncertuje Pani nie tylko w Polsce, ale też za granicą? Który kraj zapadł Pani najbardziej w pamięć na trasie Pani artystycznych podróży? Czy jakaś reakcja publiczności była dla Pani zaskoczeniem?

Wśród tych wielkich krajów, które podczas moich podróży po świecie odwiedzałam, jest jeden taki, do którego tęsknię - jest to Australia. W Australii byłam trzy razy. Jest to tak cudowny kraj, tak przepiękny, tak niezwykły, egzotyczny, że zawsze czule i ciepło tę Australię wspominam.

Jeśli chodzi o publiczność, to występujemy zawsze dla polskiej publiczności, a ta pod każdą szerokością geograficzną jest taka sama - serdeczna, gorąca, stęskniona polskich piosenek. Niedawno byłam na Florydzie i też miałam naprawdę cudowne spotkania z publicznością, która za naszymi piosenkami, być może trochę także i za mną, tęskniła.

Dużo się mówi ostatnio o kobietach w kontekście ich spełnienia zawodowego, dążenia do sukcesu. Czy uważa się Pani za kobietę sukcesu?

Ja uważam, że odniosłam wielki, prawdziwy sukces, który polega na tym, że przez tyle lat, ile śpiewam, publiczność przychodzi na moje występy, słucha moich piosenek, pamięta mnie i moje piosenki. To jest wielka sztuka. I właśnie to, że udało mi się jakoś na tyle lat zaistnieć, to jest mój wielki sukces. Bo przez ten cały czas jak na firmamencie ukazywały się dziesiątki gwiazd, gwiazdeczek, które zaistniały rok – dwa i których nikt już nie pamięta. Więc jeżeli jestem w stanie wciąż interesować swoją osobą i swoimi piosenkami, to nie może być większego sukcesu.

Suwalczanie czekają na Pani występ z niecierpliwością. To będzie w naszym mieście duże wydarzenie. A czym dla Pani będzie ten koncert? Wystąpi Pani, przypomnijmy, z suwalską Orkiestrą Kameralną „Camerata dell’Arte”.

Cieszę się na to spotkanie, cieszę się na współpracę z orkiestrą suwalską. Grać z nami będzie również pianista i kompozytor Jerzy Derfel. Niezbyt często, chociaż ostatnio zdarza mi się częściej niż dawniej występować z tak dużym składem, symfonicznym, z dużą orkiestrą. To jest zawsze nowe wyzwanie i bardzo się na to cieszę.

Zadowolona z pewnością będzie również suwalska publiczność. Bardzo dziękujemy za wywiad, za poświęcony czas i czekamy na koncert!

Dodano: 2012-09-26 07:38:49

INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
MOŻLIWOŚĆ KREDYTOWANIA

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 22-10-19

1 USD: 3,84081 EUR: 4,2792
1 CHF: 3,88511 GBP: 4,9700
1 RUB: 0,0603 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: