suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
5 lat Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży

W tym roku mija 5 lat od utworzenia Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Dzięki niemu, do tej pory sześć tysięcy młodych ludzi z Polski i Litwy wzięło udział w niemal 200 projektach.

W 2012 roku 35 różnych inicjatyw realizowanych dzięki Funduszowi dotyczy promowania dialogu międzykulturowego, międzyetnicznego oraz międzypokoleniowego, jak również włączania w działania środowiska lokalnego i osób z mniejszymi szansami. Natomiast cała filozofia funkcjonowania Funduszu jest oparta na przekonaniu, że pozytywne relacje Polski i Litwy w przyszłości warunkuje otwartość, umiejętność rozmowy, czas oraz wzajemna i pełna wiedza o sobie, o tradycjach, historii i kulturze obu narodów.

Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży powstał 1 czerwca 2007 roku na mocy porozumienia pomiędzy Rządem Rzeczpospolitej Polskiej oraz Rządem Republiki Litewskiej pod honorowym patronatem Premierów Polski i Litwy. Środki na funkcjonowanie Funduszu zapewniają ze strony polskiej - Minister Edukacji Narodowej, a ze strony litewskiej - Minister Ochrony Socjalnej i Pracy. Koordynacją i promocją Funduszu w Polsce zajmuje się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. O fundusze na realizację wymian polsko-litewskich mogą występować szkoły i placówki oświatowe, instytucje i organizacje pozarządowe - ich szeroki katalog umożliwia realizację wielu pomysłów z bardzo wielu środowisk.

Fundusz powstał by kształtować i wspierać pozytywne relacje pomiędzy młodymi ludźmi z Polski i Litwy. Dzięki wymianom, szkoleniom i seminariom mają oni możliwość nie tylko poznać się nawzajem, ale też odkrywać wspólne korzenie, niwelować uprzedzenia i stereotypy w postrzeganiu wspólnej historii i konstruktywnie budować współczesne relacje. Jakie działania mają miejsce podczas wymian młodzieżowych wspieranych przez Fundusz? Młodzież tropi Jadźwingów, idzie śladami Miłosza i odbudowuje Rzeczpospolitą Obojga Narodów...? - szczegóły na temat tych projektów można znaleźć na stronie internetowej Funduszu: www.plf.org.pl

Kolejny nabór projektów polsko-litewskich, które mogą uzyskać dofinansowanie w 2013 roku będzie ogłoszony pod koniec tego roku.

Ministerstwo Edukacji NarodowejDodano: 2012-07-25 18:23:53

INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 14-11-19

1 USD: 3,90111 EUR: 4,2916
1 CHF: 3,95011 GBP: 5,0130
1 RUB: 0,0608 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: