suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Rusza letnia akcja „Weź paragon”

Początek wakacji, to kolejna letnia odsłona akcji „Weź paragon” przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, której partnerem jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W woj. podlaskim realizuje ją Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku oraz białostocka Izba Skarbowa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, w okresie wakacyjnym będą przeprowadzane kampanie informacyjno – edukacyjne oraz kontrole ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych. Po raz kolejny, ogolnopolską akcję będzie promowało hasło „Nie bądź jeleń, weź paragon” i rysunek Andrzeja Mleczki, jednego z najpopularniejszych polskich rysowników.

Doświadczenia ubiegłych lat pokazały, że akcja „Weź paragon” łącząca działania o charakterze informacyjnym i kontrolnym zyskuje coraz większe poparcie społeczne, zarówno wśród konsumentów, jak i samych przedsiębiorców, którzy prawidłowo ewidencjonują obroty i nie godzą się na sytuację, w której przegrywają konkurencyjnie, z tymi, którzy obrotów nie ewidencjonują.

Kampania ma przypominać, że wydanie paragonu w sklepie, barze czy restauracji ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, ale również dla wszystkich podatników. W akcji „Weź paragon” chodzi przede wszystkim o to, by sprzedawcy uczciwie rejestrowali sprzedaż na kasach fiskalnych i przestrzegali zasad uczciwej konkurencji. Paragon to potwierdzenie, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.

- Zmierzamy do takiego stanu, w którym przedsiębiorcy nie będą uchylali się od obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej, a otrzymanie paragonu za zakupiony towar będzie powszechne. Dużą rolę do odegrania w tym procesie mają także klienci, do których kierujemy materiały informacyjne. Zależy nam na wzmocnieniu świadomości społecznej i wiedzy o tym, że paragon to z jednej strony dowód potrzebny przy reklamacji, a z drugiej potwierdza rzetelne rozliczanie się z naszym wspólnym budżetem. Paragon jest także dowodem na tworzenie uczciwej konkurencji. Pamiętajmy, że jest to jeden z wielu sposobów na wsparcie uczciwych przedsiębiorców, którzy sami nie poradzą sobie w walce z szarą strefą. – uważa Andrzej Parafianowicz, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Akcja prowadzona jest przez resort finansów już od 2004 roku. W trakcie ubiegłorocznej letniej edycji akcji „Weź paragon”, pracownicy wszystkich zaangażowanych urzędów kontroli skarbowej i urzędów skarbowych wystawili ponad 25 tysięcy mandatów na łączną kwotę ponad 6 milionów złotych.

Tegoroczna letnia edycja akcji potrwa od 1 lipca do 31 sierpnia br., niemniej także po tym terminie służby skarbowe będą przypominały o korzyściach związanych z posiadaniem paragonu oraz zwracały uwagę na kwestię prawidłowości ewidencjonowania obrotów, podczas prowadzonych przez siebie kontroli.

Źródło: Izba Skarbowa w BiałymstokuDodano: 2012-07-04 11:22:44

F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-11-19

1 USD: 3,87671 EUR: 4,2884
1 CHF: 3,91331 GBP: 5,0257
1 RUB: 0,0607 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: