suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Razem o patriotyzmie

Prezydent RP Bronisław Komorowski objął Patronat Honorowy nad wspólnym projektem Kancelarii Prezydenta RP oraz Fundacji Rozwoju Wolontariatu - „Nowoczesny patriotyzm”, który będzie realizowany w dniach od 1 lipca do 31 września 2012 roku, w wybranych szkołach podstawowych
i gimnazjach na terenie całego kraju. Biało-czerwona flaga, orzeł w koronie, mazurek Dąbrowskiego i Konstytucja 3 Maja – to najczęściej wymieniane przez nas symbole polskości. W jaki sposób na co dzień okazujemy dumę z bycia Polakiem i w jaki sposób to wyrażamy? Na te i szereg innych pytań odpowie wspólny projekt Kancelarii Prezydenta RP oraz FRW.


Edukacyjny projekt „Nowoczesny patriotyzm” porusza trzy aspekty patriotyzmu. Pierwszy z nich – emocjonalny, ma na celu uświadomienie dzieciom oraz nazwanie uczuć, jakie żywimy do tak zwanej Mojej Małej Ojczyzny utożsamianej z miejscem, z którego pochodzimy niezależnie, czy jest to metropolia, miasteczko czy wieś. Drugim kontekstem okazywania miłości do ojczyzny jest nadanie sensu i celowości pracy na rzecz bliższej i dalszej społeczności - budowanie w dzieciach poczucia odpowiedzialności i zaangażowania w tworzenie wspólnego dobra. Trzecim aspektem jest przekazanie dzieciom wiedzy a zarazem wyjaśnienie zjawisk społecznych i historycznych, także w kontekście międzynarodowym.

„Większość z nas żywi głębokie uczucia patriotyczne, lecz nie umie okazywać ich bez zażenowania
i skrępowania. Brakuje nam umiejętności akceptowania i rozumienia form manifestowania naszych uczuć z radością i szacunkiem. Wspólny projekt realizowany z Kancelarią Prezydenta ma na celu przekazanie w ciekawy dla dzieci sposób wiedzy nt. Polski oraz regionu, z którego pochodzą, budując tym samym poczucie przynależności do lokalnej społeczności i rozumienia jej wyjątkowości, historii i tradycji. Zależy nam na tym, aby dotknąć sfery emocji dzieci, zaangażować je i poruszyć ich serca.” – powiedział Zdzisław Hofman, prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Inauguracja przedsięwzięcia odbędzie się 23 czerwca w Lublinie, gdzie w ciągu dwóch intensywnych dni szkoleń Wolontariusze programu PROJEKTOR-wolontariat studencki zostaną przygotowani przez wybitnych specjalistów, ekspertów i trenerów technik nauczania do przeprowadzenia autorskich warsztatów. Następnie w dwuosobowych grupach odwiedzą 12 szkół, które zgłoszą chęć udziału w przygotowanych przez wolontariuszy-studentów wakacyjnych projektach. Studenci będą mówić o historii Polski i patriotyzmie w taki sposób, aby dzieci klas IV-VI oraz młodzież gimnazjalna samodzielnie odkrywały najważniejsze wartości naszej ojczyzny i z dumą je prezentowały.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się stworzyć projekt edukacyjny „Nowoczesny patriotyzm", przygotowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu razem z Kancelarią Prezydenta RP. Wierzę,
że entuzjazm i zaangażowanie studentów w rozwój nowych form edukacji patriotycznej pozwoli zrealizować ten projekt „od serca", w głębokim przekonaniu o jego celowości. Wszystkim młodym wolontariuszom życzę powodzenia i dziękuję za gotowość do udziału w tym przedsięwzięciu, która świadczy o nowoczesnym pojmowaniu patriotyzmu” – powiedział Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta RP, informując o objęciu programu honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego.

Czynny udział w projekcie i wsparcie zadeklarował Prezydent RP Bronisław Komorowski. Wielki finał i podsumowanie efektów projektu organizatorzy przewidują w dniu Narodowego Święta Niepodległości, co ma za zadanie zaakcentować potrzebę tworzenia tak wartościowych projektów, jak „Nowoczesny patriotyzm” oraz dodatkowo podkreślić ogromną rolę młodzieży w ich realizacji.

AT ChristieDodano: 2012-06-13 15:37:03

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: