suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Rejestracja w urzędzie pracy to nie wszystko

Praca stanowi niezwykle ważny element życia każdego z nas. Źle znosimy sytuację, kiedy nie możemy jej znaleźć - czujemy się niedowartościowani i niepotrzebni, ale i wtedy, gdy nie daje nam ona zawodowej satysfakcji - traktujemy ją jak karę, zło konieczne. Wtedy właśnie zadajemy sobie pytanie – co dalej? Z odpowiedzią spieszą doradcy zawodowi, którzy podpowiadają jak kształtować swoją ścieżkę kariery.

Wątpliwości dotyczące naszego rozwoju zawodowego pojawiają się z czasem. Nagle zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy nieszczęśliwi na obecnym miejscu pracy albo zostajemy zmuszeni do jego opuszczenia. Gdybyśmy tylko wiedzieli o tym wszystkim wcześniej… Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Teraz warto zastanowić się, co możemy dalej zrobić. Powtarzanie, że całe życie zajmowałem/łam się daną pracą na niewiele się zda. Być może są zawody, o których nawet nie pomyślimy, a właśnie one pozwolą na wykorzystanie dotychczasowego doświadczenia. Aby się przekonać, warto skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. W końcu to socjolog, psycholog i pedagog w jednym, który dodatkowo posiada rozległą wiedzę o aktualnych zawodach i potrzebach rynku pracy. Najszybciej znajdziemy go w Urzędzie Pracy. Zajęcia proponowane przez doradców odbywają się w zależności od potrzeb: grupowo bądź indywidualnie. Doradca wspomaga planowanie kariery zawodowej - analizuje nasz potencjał psychofizyczny, sytuację życiową oraz możliwości rynku pracy. Pomaga w określeniu potrzeb i umiejętności. Wskazuje rozwiązania, ale ich nie narzuca – to do nas należy decyzja. Ważne, żeby była ona przemyślana.

Coraz więcej doradców zawodowych korzysta z najpopularniejszego rozwiązania nowoczesnej komunikacji - Internetu, aby polepszyć i ułatwić możliwość skorzystania z ich usług. Niejeden Urząd Pracy w swojej ofercie proponuje analizę naszych preferencji i predyspozycji zawodowych za pomocą profesjonalnych kwestionariuszy dostępnych on-line. Jednym z takich rozwiązań jest system zaproponowany przez KluczDoKariery.pl, który pozwala na analizę naszych naturalnych umiejętności i oczekiwań wobec rynku pracy za pomocą dziewięciu kwestionariuszy. Wyniki ponadto pomagają w podejmowaniu odpowiednich decyzji zawodowych i edukacyjnych. Dostęp do systemu przez internet pozwala na wypełnienie kwestionariuszy w dowolnym miejscu o dowolniej porze. Nie każdy przecież dysponuje czasem, który przeznaczyć może na spotkania z doradcą. Urząd Pracy, który korzysta z systemu, ponadto ma dostęp do naszego wyniku, przez co po pierwsze nie musimy spędzać godzin podczas spotkania, wypełniając kolejne kwestionariusze papierowe, po drugie - nie musimy czekać na kolejne spotkanie z doradcą zawodowym, który w międzyczasie analizuje nasze odpowiedzi zgodnie z kluczem. Po wypełnieniu kwestionariuszy idziemy na spotkanie z doradcą, który posiada już podstawową wiedzę na temat naszych preferencji i predyspozycji zawodowych i jest przygotowany do kolejnego spotkania. Wówczas możemy przejść do momentu analizy naszych dokumentów aplikacyjnych czy ofert i trendów na rynku pracy.

Urzędom pracy zależy na pomocy jak największej liczbie osób i pomimo ograniczeń budżetowych starają się dostarczyć nam jak najwięcej potrzebnej wiedzy. To czy skorzystamy z proponowanych przez nich możliwości rozwoju zawodowego zależy wyłącznie od nas.

HR SystemDodano: 2012-03-23 15:01:41

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-19

1 USD: 3,82341 EUR: 4,2747
1 CHF: 3,89191 GBP: 5,1292
1 RUB: 0,0613 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: