suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Podróże tylko dla kobiet

Wyjazdy tylko dla kobiet to nowy trend w turystyce, który zdobywa coraz większe zainteresowanie. Powstają hotele obsługiwane wyłącznie przez żeński personel, biura podróży – prowadzone tylko przez kobiety – oferują wyjazdy, na których niewiasty w swoim gronie odpoczywają i zapominają o codziennych obowiązkach, ale nie tylko. Wykwalifikowana kadra proponuje im również zabiegi dla ciała: odmładzające, odchudzające, relaksujące oraz dla duszy: kursy asertywności i pewności siebie.

Z raportu Instytutu Turystyki wynika, że co czwarty Polak, kiedy wybiera się w podróż, nie zabiera żadnej osoby towarzyszącej. Wśród tych respondentów znalazły się również kobiety, które na urlopie wypoczywają bez rodziny i dzieci. – Turystyka organizowana przez kobiety i adresowana wyłącznie do kobiet to wypełnienie pewnej pustki w branży. Wśród ofert biur podróży można było znaleźć takie, które proponowały wyjazdy dla wielu grup, takich jak np.: młodzież, studenci, nurkowie, alpiniści. Wycieczki tylko dla pań, choć pojawiły się niedawno na rynku, zyskują uznanie grupy docelowej – mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.

– Wyjazdy takie to coś więcej niż tylko urlop spędzony poza domem – komentuje psycholog Marta Melka – Roszczyk. – To trend, który zaspokaja potrzebę samorealizacji kobiet, czyli płci, która jeszcze nie tak dawno uważana była za słabszą, zależną od mężczyzn, powołaną do siedzenia w domu i wychowywania dzieci. Spędzając czas poza domem i uciekając od codziennych trosk, panie udowadniają nie tylko sobie, ale również mężom, znajomym, że potrafią zadbać o siebie same – dodaje. Kilkudniowa wycieczka bez rodziny w „babskim gronie” może okazać się relaksem i sposobem na odstresowanie.

Urlop na Lesbos

W starożytności wyspa ta zamieszkiwana była wyłącznie przez kobiety, które wraz z Safoną – sławną grecką poetką – opanowywały sztukę władania piórem. Dziś mężczyźni mogą spędzać czas na tym terenie, poza wyjątkami. Istnieje tam hotel, który prowadzony jest przez żeński personel i gości wyłącznie kobiety. Mężczyźni nie mogą tam wejść. – Tego typu rozwiązania stosowane są dość powszechnie przez wiele hotelarskich sieci, które na wycieczkach np. dla singli oferują podróże tylko dla dorosłych, bez dzieci – mówi Marko Brinkmann z Tripsta.pl. – W przypadku hotelu na wyspie Lesbos zastosowanie ma akurat strefa wolna od mężczyzn – dodaje.

By nadrobić zaległości

Wśród ofert biur podróży można znaleźć i takie, które proponują paniom aktywny wypoczynek. Mogą one skorzystać z odnowy biologicznej w różnych, atrakcyjnych turystycznie kurortach. Tydzień w nadmorskiej miejscowości połączony z noclegami i wyżywieniem kosztuje od 2000-2500 zł. W cenę pakietu wchodzą zabiegi kosmetyczne, masaże, treningi i zajęcia fitness ujędrniające sylwetkę, a także indywidualne ćwiczenia wyszczuplające.

Nie brak także propozycji związanych z samodoskonaleniem. Mieszkanki Wenus mogą zdecydować się na zajęcia, które pod okiem psychologów i trenerów, pomogą zdobyć pewność siebie i nauczyć się asertywności. Za czterodniowy pakiet zajęć w kilkuosobowej grupie trzeba zapłacić ok. 1000 zł.

dotPRDodano: 2012-03-06 15:29:21

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-19

1 USD: 3,82341 EUR: 4,2747
1 CHF: 3,89191 GBP: 5,1292
1 RUB: 0,0613 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: