suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Trudna sytuacja absolwentów na rynku pracy

Niemal co dziesiąty Polak uważa, że nie warto studiować, 16 procent nie ma zdania na ten temat, a zdecydowana większość respondentów (aż 76 proc.) jest zdania, że warto podjąć studia.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, ponad 80 proc. ankietowanych uznało, że sytuacja młodych ludzi na rynku pracy jest zła. Winą za taki stan rzeczy ankietowani najczęściej obarczali czynniki niezależne od absolwentów, przede wszystkim polski system gospodarczy i specyfikę regionu, w którym mieszkają. Według 11 proc. ankietowanych brak pracy jest wynikiem niewłaściwego i niedostosowanego do rynku systemu edukacji w Polsce.

Co ciekawe, aż 30 proc. ankietowanych uważa, że to, czy mamy pracę, zależy… od nas samych. Według tych respondentów bowiem problem ze znalezieniem odpowiedniej pracy jest efektem wyboru nieodpowiedniego kierunku studiów czy zawodu, jak również nieumiejętności dostosowywania się do zmian, jakie zachodzą na rynku pracy.

Respondenci na pytanie o to, czy ukończenie zagranicznych studiów ma wpływ na poprawę ich sytuacji na rynku pracy, w większości odpowiedzieli twierdząco. Niemal połowa ankietowanych uważa, że dobrym sposobem na zwiększenie swojej szansy u potencjalnych pracodawców jest ukończenie studiów podyplomowych.

Ankieterzy Zielonej Linii zapytali respondentów także o to, na co ich zdaniem pracodawcy zwracają uwagę, zatrudniając młodych ludzi. Opinie były bardzo podzielone, jednak za czynnik dominujący przy wyborze pracownika respondenci uznali doświadczenie zawodowe.

Zielona Linia


Dodano: 2011-10-31 14:55:58

REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-11-19

1 USD: 3,87861 EUR: 4,2928
1 CHF: 3,91131 GBP: 5,0238
1 RUB: 0,0609 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: