suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Zadbaj o wizerunek w sieci

Żyjemy w czasach, w których Internet stanowi bardzo ważny element naszego życia zawodowego i prywatnego. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez odwiedzenia ulubionej strony internetowej, forum czy kontaktu z przyjaciółmi za pomocą portali społecznościowych. Musimy przy tym pamiętać, że to, jak prezentujemy się w Internecie, może mieć wpływ na naszą przyszłość.

Kilka lat temu pracodawca, który chciał pozyskać informacje na temat kandydata, sięgał po telefon i dzwonił do poprzedniego przełożonego. Dzisiaj Internet pozwala na sprawdzenie kandydata zaraz po otrzymaniu jego CV. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową imię i nazwisko, by uzyskać kilka lub kilkanaście poszukiwanych linków. Dlatego należy zadbać o to, co na nasz temat znajdzie rekruter i przyszły szef.

Bądź profesjonalny

- Pierwszym krokiem, od jakiego powinniśmy zacząć kreowanie naszego wizerunku, jest założenie „profesjonalnego” adresu e-mail. Najlepiej, by zawierał on imię i nazwisko, bądź samo nazwisko, a domena powinna być neutralna – radzi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Adresy typu [email protected], [email protected], czy [email protected] może być zabawny, ale nie nadaje się do kontaktów biznesowych.

Kolejnym etapem budowy internetowego wizerunku jest stworzenie swojego profilu w serwisie rekrutacyjnym. Warto dokładnie przemyśleć poszczególne rubryki poświęcając na to więcej niż kilka minut. Uważne wypełnienie pól z zakresu wykształcenia i doświadczenia, wpisanie słów kluczowych, a także przygotowanie odpowiedniego podsumowania naszej kariery mogą stanowić o tym, czy rekruterzy znajdą nas wśród tysięcy innych zarejestrowanych osób.

Zdjęcie w profilu zawodowym nie jest niezbędne, ale ułatwia kontakt, pozwala łatwej zapamiętać osobę, a także ułatwia późniejszą rozmowę. Zdjęcie powinno być uśmiechnięte i sympatyczne, takie które nastraja pozytywnie do rozmowy. Kandydat nie musi występować na nim w garniturze, ale zdjęcia z imienin kolegi, czy z wakacji na plaży nie jest zbyt dobrze widziane.

Wizerunek w social mediach

Wędrując po Internecie dołączamy do różnych forów - grup zainteresowań. W większości występujemy na nich pod wybranymi nickami, niemniej wiele osób rejestruje się na nich podając ten sam adres e-mail, który widnieje w ich CV lub w profilu zawodowym. W ten sposób można łatwo odnaleźć miejsca, w których bywają, a także ich wypowiedzi i komentarze.

Wielu z nas ma swoje konto na najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie – Facebooku. Jest to dla pracodawcy idealne źródło informacji o kandydacie. Dlatego musimy dbać o swój profil tak, jak chcielibyśmy, by przyszły pracodawca nas widział. Nieważne, że w tym momencie, być może mamy pracę, nigdy bowiem nie wiemy, kiedy ktoś odwiedzi naszą stronę.

Jeśli nie chcemy, by wszyscy mieli dostęp do naszych prywatnego życia prowadzonego na Facebooku, warto pomyśleć o zmianie ustawień naszego konta. Możemy bez problemu zablokować dostęp do naszych zdjęć oraz wpisów.

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o swój wizerunek na Facebooku, jest aplikacja BeKnown. Pozwala ona budować sieć kontaktów zawodowych, oddzielając je tym samym od tych prywatnych. Dzięki innowacyjnym właściwościom aplikacji możemy wyszukiwać ogłoszenia o pracę i kontaktować się z pracodawcami bez konieczności opuszczania naszego ulubionego portalu społecznościowego.

W dzisiejszej technologii wyszukiwania informacji brak dbałości o to, co pokazują o nas wyszukiwarki internetowe, może nas kosztować wymarzone stanowisko, więc warto dokładnie przemyśleć prezentację własnej osoby w wirtualnej przestrzeni.

źródło: Monster Worldwide Polska


Dodano: 2011-08-31 16:56:13

REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-10-19

1 USD: 3,84731 EUR: 4,2778
1 CHF: 3,88871 GBP: 4,9449
1 RUB: 0,0602 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: