suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Co należy wiedzieć o pożyczkach ekspresowych

Na temat pożyczek ekspresowych tzw. „chwilówek” można usłyszeć wiele różnych opinii. Większość wypowiadających się skupia się na wysokim oprocentowaniu, zapominając jednocześnie o innych aspektach tego rodzaju pożyczek. Co zatem jest prawdą, a co mitem?

Procent, na który są pożyczane pieniądze jest lichwiarski – mit
Lichwa w Polsce jest prawnie zabroniona. Prawdą jest, że oprocentowanie pożyczek nie należy do niskich. Niemniej jednak pieniądze są pożyczane na krótki czas, a kwoty niskie. Banki z reguły nie udzielają pożyczek na kwoty rzędu 200 zł czy też na 15 dni, bo nie jest to dla nich opłacalne. Najniższa kwota jaką można pożyczyć od banku to 500 zł.

Pieniądze na niedługi okres mogę pożyczyć tylko w firmach pożyczkowych – prawda
Firmy pożyczkowe, w odróżnieniu od banków, pożyczają pieniądze na stosunkowo krótki okres. W bankach (np. Pekao SA, Millenium) najkrótszy czas kredytowania to 12 miesięcy, a najniższa kwota, którą można pożyczyć to 1000 zł.

Osoby w każdym wieku mogą wziąć pożyczkę - mit
Firmy pożyczkowe przeważnie nakładają pewne ograniczenia, jeżeli chodzi o wiek osób, które mogą wziąć szybką pożyczkę. W przypadku SMS65.pl pożyczki udzielane są osobom powyżej 20. roku życia. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa. Osoba młodsza, mimo tego że jest już pełnoletnia, często nie ma żadnego, nawet czasowego źródła utrzymania, z którego mogłaby oddać pożyczkę. Istnieje także górna granica wieku.

Biorąc pożyczkę błyskawiczną muszę przedstawić zaświadczenie o zarobkach – mit
Z zasady firmy pożyczkowe nie proszą o przedstawienie zaświadczeń o dochodach. Jest to ułatwienie dla wszystkich, którzy pracują w wolnych zawodach, ale również dla pracujących na podstawie umowy o dzieło czy umowy zlecenia. Występując o pożyczkę należy pamiętać, że brak obowiązku przedstawienia takiego zaświadczenia nie zwalnia nas od zwrotu pożyczki.

Biorąc pożyczkę nie podpisuję żadnej umowy – mit
Tak jak w przypadku każdej innej pożyczki czy kredytu, biorąc pożyczkę należy podpisać umowę z pożyczkodawcą. Umowa reguluje sposób udzielenia pożyczki, jej warunki oraz sposób oddania pieniędzy. Oczywiście przed podpisaniem umowy należy ją uważnie przeczytać, a w razie jakichkolwiek niejasności skontaktować się z firmą udzielającą pożyczki.

Czy warto korzystać z usług firm pożyczkowych?
Na to pytanie każdy sam powinien sobie odpowiedzieć, biorąc pod uwagę sytuację, w której się znalazł, analizując, czy może otrzymać potrzebną kwotę w inny sposób oraz biorąc pod uwagę to, czy może spłacić pożyczkę. Na pewno jest to alternatywa dla osób, które: pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie i nie mogą przedstawić bankowi zaświadczenia o zarobkach; potrzebują gotówki na krótki czas, by uzupełnić dziurę w budżecie domowym; potrzebują gotówki na nagły i nieujęty w budżecie wydatek.


Dodano: 2011-08-02 22:22:05

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 12-12-19

1 USD: 3,85051 EUR: 4,2846
1 CHF: 3,91811 GBP: 5,0756
1 RUB: 0,0609 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: