suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Dotacja na elektroniczny pomysł

18 kwietnia 2011 ogłoszono konkurs projektów w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Nabór wniosków ruszył 9 maja 2011 i potrwa do 3 czerwca 2011.

W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.

O wsparcie w ramach tego działania może się ubiegać tzw. e-startup, czyli nowo założona firma działająca w branży e-biznes/IT. W kontekście dotacji 8.1 POIG – mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok od dnia rejestracji działalności.

E-POMYSŁ KTÓRY OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE

Jednym z projektów, który zaistniał dzięki tej dotacji jest Edumix.pl który powstał niczym Prima Aprilis’owy żart - 1 kwietnia 2010 roku. Mimo, iż serwis dopiero raczkuje, pisano już o nim w branżowych portalach takich jak: Mambiznes.pl, czy też Bankier.pl.

Czym w ogóle jest Edumix?

Edumix, to najlepsza mikstura edukacyjna w sieci (a przynajmniej taką ma się stać wkrótce). Na serwisie dostępne są aktualne informacje o możliwościach kształcenia w poszczególnych regionach Polski, a także baza firm i instytucji związanych z szeroko pojętą edukacją i nauką. Całość informacji została podzielona na sześć sekcji tematycznych, a są to: Szkolenia i kursy, Studia, Firmy i instytucje, Szkoły i przedszkola, Obiekty szkoleniowe, Ogłoszenia drobne.

12 miesiący z życia StartUp-u

Obecnie na portalu swój wpis dokonało ponad 600 firm szkoleniowych, niemalże 100 uczelni wyższych, prawie 1,7 tys. ośrodków szkoleniowo-konferencyjnych oraz 12 tys. szkół i przedszkoli. Każdego dnia na portalu powstają nowe wpisy a baza ofert edukacyjnych rośnie z każdym dniem.

Co się obecnie dzieje ze StartUp-em?

Rozwój poszczególnych części Portalu jest różny i zależy od regionu kraju. Prym wiodą oczywiście takie województwa jak: mazowieckie, dolnośląskie, małopolskie, wielkopolskie oraz łódzkie. Najgorzej jest w regionie lubuskim, podkarpackim oraz warmińsko-mazurskim – aktywność firm szkoleniowych oraz uczelni z tych województw jest równa niemalże zeru.

Nie od dziś wiadomo, że na lepsze szkolenie, bądź specjalistyczny kurs, należy się wybrać do dużych aglomeracji, a prywatna szkoła wyższa z lubuskiego, posiadająca jeden kierunek - nigdy nie zdobędzie tak międzynarodowej renomy, jaką ma np. Uniwersytet Warszawski. Stąd też aktywniejsze firmy szkoleniowe oraz ośrodki naukowe pochodzą z największych miast. Na portalu jest więc jak w życiu – więcej informacji jest w tych regionach, gdzie coś się faktycznie dzieje.

Co o Portalu sądzą jego użytkownicy?

„Podoba nam się jego profil merytoryczny oraz zielona szata portalu.”
Marian Gojżewski
Dyrektor ds. szkoleń w Centrum Psychoterapii i Szkoleń Psychologicznych

„Chwalebny pomysł…”
Dr Adam Sosnowski
Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania "Copernicus" we Wrocławiu


„Bardzo fajna sprawa tylko, że zbieranie danych trochę będzie trwało...”
Czytelnik „emi”
Z forum Echodnia.eu

A co sądzisz o Portalu Ty?

Wejdź i zobacz sam - www.Edumix.pl


Dodano: 2011-05-31 19:31:11

PPUH LUDWIK
Meble Młodzieżowe VOX

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 24-01-20

1 USD: 3,84751 EUR: 4,2461
1 CHF: 3,96291 GBP: 5,0381
1 RUB: 0,0623 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: