suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
O tegorocznym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” 2011 rozpocznie się w Suwałkach 26 maja. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji zarówno dla uczestników imprezy, jak i dla widzów. Festiwal z roku na rok staje się coraz ważniejszym wydarzeniem w regionie, a ambicje stale rosną. O tegorocznym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”, nowych atrakcjach, a także planach na przyszłość opowiada instruktor tańca w MDK Suwałki Jadwiga Tylenda.

- Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” będzie się odbywał w tym roku w naszym mieście już po raz jedenasty. Na przestrzeni tej dekady z pewnością wiele się zmieniło…

- Przybywa uczestników, którzy prezentują wysoki poziom artystyczny w zakresie śpiewu i tańca z Polski i wielu krajów Europy. W tym roku mamy bardzo urozmaicone warsztaty szczególnie taneczne w kat. taniec irlandzki, jazz, hip-hop, salsa, taniec ludowy z wybitnymi instruktorami z kraju i z zagranicy. Od 11 lat nad zmianami i atrakcyjnością festiwalu czuwa Pani Bożena Kamińska – dyrektor festiwalu i jak dotąd z sukcesami bo mamy nowe formy warsztatowe i konkursowe, nowe kraje i więcej uczestników.

- Ilu uczestników weźmie udział w tegorocznej edycji?

- W tym roku weźmie udział 900 osób. To nowy rekord tego festiwalu. Mamy 130 wykonawców w kategorii śpiew i 40 wykonawców w kategorii taniec.

- Podobno po raz pierwszy pojawią się wykonawcy ze Szwecji. Kto jeszcze będzie miał w tym roku swój debiut na festiwalu?

- Tak po raz pierwszy będą u nas Szwedzi ale również swój debiut będą mieli Bułgarzy, Rosjanie i Białorusini. Ponadto wiele nowych środowisk z Polski (Konin, Rybnik, Szczecin) z Litwy (Pałanga, Kłajpeda).

- Ranga festiwalu rośnie?

-Jestem przekonana, że tak. Od 11 lat biorę udział w tym festiwalu z zespołami tanecznymi z MDK Suwałki zawsze z sukcesami, co bardzo motywuje dzieci i młodzież do dalszej pracy, gdy widzą, jaki poziom prezentują inni. Od dwóch lat festiwal możemy oglądać w TVP w różnych programach w ciągu roku, co jeszcze bardziej mobilizuje uczestników, żeby móc dostać się do koncertu laureatów i obejrzeć siebie w TVP. Ponadto w tym roku bierze udział 9 krajów: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Białoruś, Ukraina, Szwecja i Bułgaria.

- Jakie specjalne propozycje przygotowano w tym roku dla widzów, dla uczestników?

- Jeżeli chodzi o uczestników, to różnorodność warsztatów, prezentacje konkursowe, finałowe i występy na terenie miasta Suwałk. Widzowie mają możliwość udziału w koncercie gości specjalnych (zespół „Shamrok” z zespołem tańca irlandzkiego oraz zespół „Suwalszczyzna”), który odbędzie się 27 maja w piątek w godz. 20-22 na scenie plenerowej w Parku Konstytucji 3 Maja, oraz obejrzenia koncertu galowego laureatów festiwalu 28 maja o godz. 19.30 w Parku Konstytucji 3 Maja.

- Laureaci ubiegłorocznych Muszelek uzyskali możliwość wyjazdu na festiwale do Włoch, Bułgarii i Chorwacji. Jaka dodatkowa nagroda czeka na zwycięzców w tym roku?

- Tak jak w roku ubiegłym najlepsi walczą o Grand Prix w kategorii śpiew i taniec oraz o statuetki złotych, srebrnych i brązowych Muszelek Wigier 2011. Laureaci otrzymują nagrody finansowe Prezydenta Miasta Suwałk oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Najlepsi również otrzymają nominacje do uczestnictwa w festiwalach w Polsce, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji, Szwecji i Rosji.

- Jakie są plany na przyszłość? W jakim kierunku planowany jest dalszy rozwój festiwalu?

- Mamy ambicje, by cały czas rozwijać ten festiwal pod względem atrakcyjnej oferty dla uczestników pod kątem warsztatów i imprez towarzyszących, żeby móc zrealizować ambitne plany. My –instruktorzy ciężko pracujemy z młodzieżą, a Pani Bożena Kamińska – dyrektor festiwalu pracuje nad pozyskaniem instytucji wspierających to międzynarodowe przedsięwzięcie i nad promocją. Myślimy o wprowadzeniu nowych kategorii i zmodyfikowaniu całego regulaminu festiwalu. Chcemy unowocześniać i uatrakcyjniać zaplecze techniczno-organizacyjne uczestnikom i widzom. Nadal rozszerzać współpracę z mediami, a szczególnie z TVP. Parę pomysłów jeszcze mamy, które będą niespodzianką na rok następny.

- Zatem życzymy powodzenia w realizacji tych planów i dziękujemy za rozmowę.Dodano: 2011-05-24 14:16:23

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Urodziny dla Dzieci

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 06-12-19

1 USD: 3,85001 EUR: 4,2721
1 CHF: 3,89631 GBP: 5,0527
1 RUB: 0,0604 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: