suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Nie dostałeś dotacji? Nic straconego

Prawie 1700 właścicieli startupów, którzy nie dostali dofinansowania w ostatnim naborze PO IG 8.1 zastanawia się, co dalej. Tylko 160 szczęśliwych firm może spać spokojnie, bo im się udało. Czy oznacza to, że dla 90% przedsiębiorstw, które ubiegały się o wsparcie dla swojego e-biznesu, starania o dotację już zakończyły się wielkim rozczarowaniem?

Wyniki zeszłorocznego naboru w ramach działania 8.1 przyniosły niemiłą dla większości e-biznesów niespodziankę. Tylko co dziesiąty ze złożonych wniosków znalazł się na liście projektów, którym przyznano dotację w ramach działania 8.1. Nie oznacza to jednak, że pozostali nie mają już szans na wsparcie finansowe Unii. Istnieje bowiem kilka możliwości pozyskania dotacji na swój projekt e-biznesowy, mimo tego, iż nie znalazł się on początkowo w gronie zwycięzców.

Odwołaj się

Pierwszą z nich stanowi procedura odwoławcza, która jest przewidziana dla wszystkich działań w ramach POIG. Przedsiębiorcy mają prawo złożyć protest od wyników oceny. Jak pokazuje nasze doświadczenie warto jest odwoływać się od negatywnej oceny ekspertów, gdyż większa część protestów faktycznie jest pozytywnie rozpatrywana – przekonuje Aldona Janicka Konsultant ds. funduszy UE, w firmie ECDF - Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na skrupulatne przygotowanie i złożenie protestu, tak by wszystko było zgodne z obowiązującymi zasadami. Dotyczy to m. in. czasu na złożenie protestu, formy protestu czy instytucji, do której trzeba go skierować. Przede wszystkim należy dopracować merytoryczne kwestie protestu, aby przekonać oceniających o wartości projektu. To zadanie najtrudniejsze, które większości Wnioskodawców nie mających doświadczenia w tego typu korespondencji z PARP może sprawić trudność. Warto skorzystać z pomocy specjalistów przy przygotowywaniu protestu, tak by zwiększyć szanse na sukces projektu w procedurze odwoławczej.

Spróbuj jeszcze raz

Szansę na pozyskanie dotacji na e-biznes daje także niewątpliwie start w kolejnym konkursie 8.1, który rozpocznie się już w maju. Ocena ekspertów i wskazane powody odrzucenia projektu powinny pomóc go udoskonalić. Należy jednak dokładanie przeanalizować popełnione wcześniej błędy i poprawić wniosek, tak by w nowym naborze spełniał już wymagania oceniających. Niekiedy warto zwrócić się po poradę do ekspertów, którzy potrafią spojrzeć świeżym okiem na projekt, wychwycić uchybienia i wykorzystując swoje doświadczenie pomóc nanieść odpowiednie korekty. Ponieważ PARP nie planuje wprowadzić poważnych zmian w dokumentacji aplikacyjnej cały proces będzie znacznie mniej uciążliwy dla firmy. Wcześniejsze przeprawy przez poszczególne etapy konkursu i biurokratyczne zawiłości powinny zahartować przedsiębiorców i uzbroić ich w wystarczającą wiedzę na temat unijnego toku pozyskiwania dofinansowania. Rozwiązanie to odsuwa jednak w czasie uzyskanie dotacji, gdyż wniosek ponownie zostanie poddany pełnej procedurze oceny. W związku z tym znacznie opóźnia się start e-biznesu na rynku.

Weź udział w konkursie

Ostatnim rozwiązaniem może być zgłoszenie swojego pomysłu w Konkursie na e-biznes, który jest organizowany już po raz drugi przez firmę ECDF. Celem ponownie jest wyłonienie dobrych pomysłów na e-biznes i pomoc w ich realizacji. Nagrodzonych zostanie 5 najlepszych pomysłów, przy czym główną nagrodą jest przygotowanie profesjonalnej dokumentacji aplikacyjnej w celu pozyskania dotacji z 8.1 oraz znalezienie inwestora, który pokryje wkład własny pomysłodawcy do 210.000 zł. Pozostałe cztery nagrody to pomoc w stworzeniu planu sfinansowania e-biznesu w oparciu o opisany pomysł, co zwiększy szanse na komercyjny sukces przedsięwzięcia. - Do ponownego zorganizowania „Konkursu na e-biznes” przekonał nas sukces pierwszej edycji i bardzo wysoka jakość projektów zgłaszanych przez przedsiębiorców. Zależy nam na wsparciu najlepszych pomysłów i pomocy w ich realizacji – tłumaczy Aldona Janicka z firmy ECDF. W zeszłym roku w konkursie, który odbył się na przełomie lipca i sierpnia, wzięło udział ponad stu uczestników. Zwycięski projekt „PICADOO – innowacyjna reklama online” dzięki wsparciu ze strony ECDF otrzymał ponad 488 000 zł dofinansowania w ramach Działania 8.1 PO IG. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.konkursnaebiznes.pl i do 27 kwietnia 2011 r. przesłać go na adres: zgloszenie@konkursnaebiznes.pl. Najlepsze pomysły na e-biznes poznamy 4 maja 2011 r.

Jeżeli więc twój start-up nie znalazł się na liście 160 wygranych projektów, nie rezygnuj z walki o jego wdrożenie. Być może któraś z zaproponowanych opcji okaże się szczęśliwą dla twojego e-biznesu i pomoże w realizacji wymarzonego przedsięwzięcia. Jeżeli jesteś zdeterminowany do wprowadzenia swoich biznesowych planów w życie, najlepiej skorzystaj ze wszystkich trzech rozwiązań.

dobocom PR


Dodano: 2011-04-06 15:07:25

Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 6-12-19

1 USD: 3,85001 EUR: 4,2721
1 CHF: 3,89631 GBP: 5,0527
1 RUB: 0,0604 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: