suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Paragraf za cofanie licznika

Proceder, jakim jest korekta liczników w używanych samochodach, stał się już powszechny, a przecież sprzedaż auta zmodyfikowanego w taki sposób to dostarczenie towaru niezgodnego z umową. Problemem zajmie się wkrótce Ministerstwo Sprawiedliwości.

Skala procederu jest ogromna. Wytworzył się nawet w związku z tym nowy typ usługi. Od kilku lat w Internecie można znaleźć oferty nazwane „korekta licznika”. To nic innego, jak zbijanie przebiegu używanego pojazdu. Taka usługa to koszt ok. 300 złotych, a auto „młodnieje” od kilkudziesięciu do nawet 200 tysięcy kilometrów przebiegu.

Jak oceniają specjaliści, aż 80-90% używanych samochodów sprowadzonych do Polski z zagranicy przeszło procedurę cofania licznika. W ten sposób podnosi się wartość auta. Opinie fachowców są jednomyślne – proceder powinien być karalny. Dochodzą tu jeszcze kwestie bezpieczeństwa. Duży przebieg, to większe ryzyko wystąpienia poważnej awarii podczas jazdy.

Cofanie licznika w wielu krajach stanowi przestępstwo. Surowo karane jest we Francji (dwa lata więzienia lub 37,5 tys. euro kary) w USA oraz w Czechach i na Słowacji. W Niemczech jest zagrożone karą do roku więzienia. W Polsce ten proceder na razie nie jest karalny. Ma się to jednak zmienić. Wprowadzenie nowego paragrafu nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Receptą na nieuczciwych sprzedawców jest wizyta w autoryzowanym serwisie, w celu sprawdzenia upatrzonego auta. Od 2007 roku firmy zaczęły wprowadzać zapisy przebiegu kilometrów w sterownikach silnika. Tego nie można wykasować. Autoryzowane serwisy mają też dostęp do bazy danych. Ustalenie faktycznego przebiegu nie stanowi więc większego problemu.


Dodano: 2011-03-29 14:50:37

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 24-01-20

1 USD: 3,84751 EUR: 4,2461
1 CHF: 3,96291 GBP: 5,0381
1 RUB: 0,0623 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: