suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Przed świętami na szybko dorobisz ok. 1000 zł

Handel to branża, gdzie w okresie przedświątecznym najłatwiej można znaleźć pracę dorywczą. Potrzebne są hostessy, osoby do obsługi klienta, porządkowania hali sprzedażowej czy wykładania towaru. W handlu można zarobić do ręki od 6 do 12 zł za godzinę, w zależności od stanowiska i trybu pracy. Kasjerka dostaje średnio od 7 do 9 zł, osoby sprzątające od 5 do 8 zł, a marchandiserzy, którzy dbają o ekspozycję towaru w sklepie mogą otrzymać 10 zł na godzinę. Najwięcej, bo aż 12 zł zarabiają osoby pracujące na nocną zmianę, przy inwentaryzacji czy wykładaniu towaru.

– Jak się okazuje, w grudniu można dorobić nie tylko w hipermarketach czy centrach handlowych. Pracownicy tymczasowi są chętnie zatrudniani również w placówkach handlowych w mniejszych miejscowościach – mówi Marta Krauze z serwisu otoPraca.pl. – Warto rozejrzeć się też wśród ofert pracy w sklepach internetowych, które przeżywają teraz oblężenie i poszukują osób do pakowania i wysyłki towarów – dodaje.

Podejmując pracę w okresie przedświątecznym często trzeba liczyć się z niesprzyjającą pogodą i spędzaniem kliku godzin na mrozie, szczególnie w przypadku sprzedaży choinek, karpia czy rozdawaniu ulotek. Przyjemniejsza będzie praca Świętego Mikołaja. Jako tzw. animator, bawiący dzieci w stroju Mikołaja w centrach handlowych, można zarobić 10 zł za godzinę do ręki, a za wizytę w domu, przedszkolu czy na imprezie firmowej od 80 do 250 zł.

Przykładowo, pracując przez weekendy, które pozostały do świąt przy inwentaryzacji po 10 godzin dziennie na nocnej zmianie można zarobić 480 zł netto. Osoby, które chcą sobie dorobić jako animatorzy czy hostessy pracując w tygodniu po 5 godzin dziennie mogą liczyć na zarobek rzędu 810 zł.

Praca dorywcza nie wymaga szczególnych kwalifikacji. W przypadku zatrudnienia w supermarkecie konieczna jest aktualna książeczka sanepidu. W okresie przedświątecznym, pracodawcy nie przykładają aż tak dużej wagi do doświadczenia. Z reguły oferują szybki kurs obsługi kasy czy stoiska z fajerwerkami lub karpiami. Zwraca się jednak uwagę na określone predyspozycje do pracy. Od hostess i animatorów szczególnie wymaga się komunikatywności, od kasjerek odpowiedzialności, od marchandiserów i pracowników inwentaryzacji dokładności.

Serwis otoPraca sprawdził ile i gdzie można zarobić pracując dorywczo w grudniu. Przeanalizowano oferty pracy tymczasowej pojawiającej się w serwisie w okresie przedświątecznym, a także wywiadzie przeprowadzonym wśród ogłoszeniodawców.Dodano: 2010-12-06 15:03:41

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 17-01-20

1 USD: 3,80531 EUR: 4,2344
1 CHF: 3,94101 GBP: 4,9682
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: