suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Szukamy Was

Wszystko zaczęło się od zaginięcia 19 letniej gdańszczanki - Iwony Wieczorek, z której zniknięciem nie mogła i nie może nadal pogodzić się cała Polska. Ta sprawa, tak bardzo nagłośniona sprawiła, że obcy sobie ludzie zaczęli się jednoczyć, aby wyjaśnić zagadkę. Bardzo aktywną grupą w tym czasie okazali się internauci, którzy swoimi pomysłami, działaniami i naciskami wywieranymi na służby publiczne mieli znaczący wpływ na przebieg śledztwa. Swoimi sugestiami i opiniami dzielili się oni na forach internetowych. Z biegiem czasu wiele osób zaczęło uświadamiać sobie, że w naszym kraju problem zaginięć jest ogromny. Tylko w tym roku do Fundacji ITAKA, zajmującej się poszukiwaniem ludzi zaginionych, zgłoszono 873 sprawy*. Ta liczba robi wrażenie. 570 spraw zostało wyjaśnionych, 303 osoby przepadły bez śladu*. Internauci zaczęli się zastanawiać, dlaczego nie zacząć pomagać również innym? Ich rozmyślania nie trwały długo, zadziałano błyskawicznie.

31 sierpnia o godzinie 23:00, dzień po Międzynarodowym Dniu Zaginionych, powstał serwis szukamywas.pl, następnego dnia miał już 35 użytkowników, w kolejnych dniach ta liczba wzrastała o 100%. Na dzień 7 września, dokładnie tydzień po powstaniu, na stronie znalazło się 120 użytkowników. Te 120 osób to ludzie, którzy postanowili całkowicie bezinteresownie poświęcić czas na pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych. Każda z nich posiada jakieś umiejętności, którymi może się podzielić. Oferują bezpłatne tłumaczenia informacji o zaginionych na takie języki jak niemiecki, rosyjski, włoski, francuski, angielski, a nawet bułgarski czy serbski. W swoich szeregach użytkownicy serwisu szukamywas.pl posiadają prawnika karnistę, grafików z zamiłowania, specjalistę ds. reklamy w Internecie, a także wiele osób służących ogólną pomocą, które np. deklarują chęć wydruku plakatów i rozwieszania ich w swoim mieście.

„W tej chwili pracujemy nad nawiązaniem oficjalnej współpracy z Fundacją ITAKA, aby wspierać ją w rozwiązywaniu zgłoszonych do niej spraw, mamy dużą siłę przebicia w Internecie i uważamy, że możemy wiele zrobić, założyliśmy profil w serwisie społecznościowym Facebook, prowadzimy bloga, możemy pokazać zdjęcia zaginionych w wielu miejscach” – mówi osoba z administracji szukamywas.pl . „Czekamy również na kontakt od rodzin i bliskich osób zaginionych, którzy potrzebują pomocy w nagłośnieniu sprawy – na pewno w tym pomożemy” – dodaje.

Na stronie szukamywas.pl - oprócz grupy ludzi chętnej do pomocy - znajdziemy już pierwsze efekty ich pracy. Rozbudowane forum zawiera takie informacje jak: wykaz szpitali, schronisk i noclegowni w Polsce, przepisy prawne dotyczące osób zaginionych czy sekcję dla osób „zaginionych z wyboru”, które mogą zwrócić się do administracji strony – dyskrecja gwarantowana.

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, osoby udzielające się na stronie szukamywas.pl swoje działania wykonują całkowicie bezinteresownie, ich chęć pomocy wynika z wrodzonej wrażliwości i potrzeby zrobienia czegoś dla drugiego człowieka. W imieniu administracji zachęcamy do wizyty na opisywanym serwisie zarówno osoby deklarujące pomoc jak i te, które bezinteresownej pomocy potrzebują.

* Dane za http://zaginieni.pl/baza-danych-osob-zaginionych/dane-statystyczne z dnia 07.09.2010r.
Autor: Karcik

***


„I Ciągle widzę Ich twarze, ustawnie w oczy Ich patrzę. Ich nie ma – myślę i marzę, widzę Ich w duszy teatrze [...]” (S.Wyspiański 'Widzę ich w duszy teatrze' )

Trochę zbyt poważnie jak na swój czternastoletni wiek patrzy na mnie Agnieszka. Kąciki ust powstrzymują uśmiech, niebieskie oczy świdrują mnie spod niemodnej grzywki. Nic dziwnego, że niemodnej, Agnieszka zaginęła w 1991 roku, a ja nie mogę uwierzyć, że nastolatka ze zdjęcia ma teraz 33 lata.

Kasia w białej krótkiej sukience jest śliczną osiemnastolatką, uczy się w trzeciej klasie liceum i spaceruje brzegiem morza. Wygląda na zadowoloną z życia, pewną siebie młodą kobietę. Wolałabym tak Ją zapamiętać, zatrzymać tę chwilę niezakłóconą dramatem rodziny, która czeka na dziewczynę od sześciu lat.

Dziesiątki, setki, tysiące zaginionych ludzi staje się mimowolnie moimi znajomymi każdego kolejnego dnia. Staram się oddać Im w ten sposób kawałek normalnego życia, przywrócić do społeczeństwa, podać rękę i wirtualnie przekazać dobre słowo, tak jakbym miała moc sprawczą, która odda ich pogrążonym w bólu i niewiedzy rodzinom.

Jestem jedną z wielu i to daje ogromną nadzieję. Anna Maria, Hatezit, Minni, aga_0145 to tylko kilka ze 118 nicków użytkowników strony www.szukamywas.pl. Codziennie od 31 sierpnia patrzymy w oczy tysięcy zaginionych, piszemy artykuły, dodajemy linki do przydatnych stron z bazą miejsc, w których można uzyskać pomoc w przypadkach zaginięcia, piszemy blog, aktualizujemy profil na Facebooku... To tylko mały wycinek bezinteresownej cegiełki pomocy, którą każdy z nas dokłada w celu odnalezienia choć jednej z zagubionych osób. Mamy w swoich szeregach matki, żony, prawników, grafików, studentów. Zapraszamy każdego, kto swoim sercem i zaangażowaniem sprawi, że o Kasi w białej sukience dowiemy się więcej niż kilka suchych zdań w internecie.

Na portalu panuje niesamowita, rodzinna atmosfera co sprzyja wytężonej pracy. Wierzymy w swój wspólny cel i realizujemy go codziennie, kawałek po kawałku do późnych godzin nocnych. Czasami dopada nas „głupawka” wtedy żartujemy o kreskówkach, ulubionej drużynie i tym, że Tomasz_G zmienił avatar. Czasami wspieramy się wzajemnie w problemach dnia codziennego, depresji, rodzinnych sporach. Przecież każdego z nas mogło i może spotkać podobny los jak tysiące , wobec których nie jesteśmy już obojętni...
Autor: martolina, 7.09.2010

Adres strony: http://www.szukamywas.pl
Kontakt: kontakt@szukamywas.pl


Dodano: 2010-09-13 12:41:13

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: