suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Nurkowie wstrzymali oddech

Nurkowie wstrzymali oddech

W dniach 29 lipca - 1 sierpnia 2010 r. na jeziorze Hańcza rozegrane zostały VII Indywidualne Mistrzostwa Polski w Nurkowaniu Na Wstrzymanym Oddechu. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Freediving Poland” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach, bazami nurkowymi Banana Divers, Submariner, Adriatic oraz firmą GralMarine i Stowarzyszeniem Safe Water.

Baza zawodów mieściła się w miejscowości Błaskowizna, w Bazie Nurkowej Banana Divers oraz w niezwykle gościnnym gospodarstwie agroturystycznym Państwa Kacprzaków.

W zawodach wzięło udział dziesięć zawodniczek i zawodników z początkowej listy obejmującej dwadzieścia zgłoszeń. Zawody rozgrywane były w formule trójboju, obejmującego trzy klasyczne konkurencje nurkowania na wstrzymanym oddechu. Konkurencje te to: stały balast, w którym zawodnik stara się osiągnąć jak największa głębokość nurkując z wykorzystaniem płetw lub monopłetwy, stały balast bez płetw, w którym zawodnik startuje nurkując żabką oraz free immersion, w której to konkurencji zanurzenie i powrót na powierzchnie odbywa się za pomocą podciągania na linie.

Oczywiście wszystkie wymienione konkurencje odbywają się na wstrzymanym oddechu, bez pomocy jakiejkolwiek aparatury oddechowej. Aby zdobyć tytuł Mistrza Polski, zawodnicy musieli wykonań nurkowanie w każdej z wymienionych konkurencji, mając przy tym jedną próbę w każdej z nich. Zawodnicy mieli prawo wyboru jednej z wymienionych konkurencji w każdym dniu nurkowań.

Jak to zwykle bywa w zawodach wielodniowych, emocje rosną wraz z zbliżaniem się do mety lub do ostatniego dnia rywalizacji. W przypadku obecnych Mistrzostw sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Po pierwszych dwóch dniach w ścisłej czołówce zawodów znalazło się aż pięciu zawodników. Sytuacja ta spowodowała znaczne emocje i konieczność zastosowania odpowiedniej strategii przez poszczególnych konkurentów. W tym miejscu należy dodać, że w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu podczas zawodów zawodnik nurkuje na z góry określoną zadeklarowaną wcześniej głębokość. Z tego powodu wieczór przed ostatnim dniem startów, będący chwila składania deklaracji startowych, jest dla zawodników chwilą niezwykle emocjonującą.

W niedzielę o godzinie 11.00 rozpoczęły się ostatnie, rozstrzygające starty. Pierwszy na stanowisku pojawił się Robert Cetler. Ten najbardziej utytułowany polski zawodnik, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski zadeklarował głębokość 52 m i w przypadku poprawnego wykonania próby jego łączna przewaga nad pozostałymi zawodnikami pozwalała mu na uzyskanie kolejnego tytułu. Robert wykonał swoje nurkowanie perfekcyjnie i kwestia Mistrzostwa Polski została rozstrzygnięta. Również kolejni zawodnicy z czołówki zawodów zrealizowali swoje próby bezbłędnie.


Fot./autor: Radosław GacaDodano: 2010-08-06 09:35:32

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: