suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Rozwiń firmę z kredytem technologicznym

Rozwój przedsiębiorstw wymaga ciągłego inwestowania. W takiej sytuacji warto rozważyć możliwość wykorzystania dofinansowania inwestycji z funduszy Unii Europejskiej. Najwięcej mogą zyskać przedsiębiorcy inwestujący w nowoczesne technologie oraz ochronę środowiska.

Od połowy tego roku wybrane polskie banki rozpoczęły nabór wniosków o udzielenie kredytu technologicznego, który pozwala sfinansować inwestycje mające na celu zakup i wdrożenie innowacyjnych technologii. – Taki kredyt podlega częściowemu umorzeniu, dzięki środkom Unii Europejskiej przekazywanym w formie Premii technologicznej, która to trafia do banku udzielającego kredytu za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania Premii technologicznej jest jednak uruchomienie przez przedsiębiorcę, na podstawie wdrożonej technologii, wytwarzania i sprzedaży nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów czy usług – mówi Arkadiusz Ferenz, Główny Specjalista ds. Funduszy Europejskich w Banku Ochrony Środowiska.
Korzyścią dla przedsiębiorców jest również fakt, iż wszelkie dokumenty (związane z udzieleniem samego kredytu, jak i wystosowaniem wniosku o dofinansowanie przez BGK) są składane przez bank udzielający kredytu.

Kredyt technologiczny może być udzielony do wysokości 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji i skierowany jest do przedsiębiorców lub osób fizycznych spełniających kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy. Premia technologiczna wypłacana jest natomiast zgodnie z „Mapą pomocy regionalnej” w odniesieniu do wartości udzielonego kredytu, jednorazowo lub w transzach, w kwocie odpowiadającej wartości netto osiągniętej sprzedaży towarów lub usług wyprodukowanych w wyniku inwestycji, nie wyższej jednak niż 4 mln złotych.Dodano: 2009-12-29 10:58:41

UNIWERSUS
KURS OPERATORA SUWNIC

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-19

1 USD: 3,82341 EUR: 4,2747
1 CHF: 3,89191 GBP: 5,1292
1 RUB: 0,0613 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: