suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wajda bardziej zasłużony niż Wałęsa?

Silvio Berlusconi, premier Włoch powiedział w Gdańsku, że sugeruje wszystkim obejrzenie filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy. Dodał, że „to film, który należy pokazywać i omawiać we włoskich szkołach”. Swoją wypowiedzią rozpętał w Internecie burzę - pojawiło się nawet pytanie, czy Andrzeja Wajda - znany suwalczanin zrobił dla Polski więcej niż Lech Wałęsa?

Jak informuje portal Wirtualna Polska - premier Włoch stwierdził, że „wydaje się naprawdę niemożliwe to, by taka ideologia jak komunizm była tak nieludzka” - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wajda-zrobil-wiecej-dla-Polski-niz-Walesa,wid,11452548,wiadomosc.html?ticaid=18ae0.

Kończąc swoje wystąpienie, premier wyraził też opinię, że gdyby polscy oficerowie zostali zwolnieni przez Sowietów, "utrudniliby panowanie ZSRR nad Polską".

Latem tego roku firma dystrybucyjna należąca do premiera Włoch wprowadziła do sprzedaży na DVD film "Katyń". Dostali go wszyscy deputowani jego macierzystej partii - Lud Wolności. 4 września na Festiwalu Filmowym w Wenecji odbędzie się nadzwyczajny pokaz filmu "Katyń". O jego zorganizowanie zaapelował kilka miesięcy wcześniej włoski minister kultury Sandro Bondi.

Jak pisze Sylwia Mróz z portalu Wirtualna Polska - internauci zaryzykowali nawet stwierdzenie, że "Wajda jednym filmem zrobił więcej dla Polski, niż rzesze urzędników, finansowanych przez podatników”. „Zaryzykuję stwierdzenie, że Wajda zrobił więcej niż Wałęsa. Jednak co inteligencja, to inteligencja...” – dodaje na forum Wirtualnej Polski internauta o nicku Max. Nie każdemu film Wajdy podobał się aż tak bardzo. Według niektórych „Katyń” jest „gniotem, który jest nudny jak flaki z olejem”.Dodano: 2009-09-03 14:48:28

ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA W POBLIŻU SUWAŁK - ZIELONE KRÓLEWSKIE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 12-12-19

1 USD: 3,85051 EUR: 4,2846
1 CHF: 3,91811 GBP: 5,0756
1 RUB: 0,0609 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: