suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
O budowie i funkcjonowaniu Centrum Plaza w Suwałkach

Odpowiedzi udzieliła Agnieszka Cymerman, Dyrektor Departamentu Najmu w Plaza Centers Polska.

      
Co przesądziło o budowie jednego z obiektów Plaza Centers w północno-wschodniej Polsce?

Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się zainwestować w tym regionie, jest jego duży potencjał ekonomiczny. W tak dużym i znanym w całej Polsce mieście jak Suwałki, wcześniej nie było inwestycji o takim charakterze i to nie była naturalna sytuacja. Cieszymy się, że to my jesteśmy pierwsi. Nowoczesne centrum handlowo-usługowe to dostęp do wielkich światowych marek oraz wysokiej klasy rozrywki,
to coś, czego z pewnością brakowało mieszkańcom tego miasta.

Centrum handlowo-rozrywkowe w Suwałkach jest inwestycją za ponad 50 milionów dolarów. Czy Plaza nie obawia się tego, że obiekt okaże się nierentowny?

Jesteśmy absolutnie przekonani o powodzeniu tego projektu. Potencjał miasta i regionu, bliskość granicy, odwiedzający te okolice turyści oraz fakt, że w promieniu ponad 100 kilometrów nie ma nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego, to tylko najważniejsze przesłanki sukcesu Suwałki Plaza. Nasze przekonanie potwierdzają także przyszli najemcy tego centrum. Operatorzy sklepów oraz lokali usługowych bardzo entuzjastycznie zareagowali na informację o lokalizacji naszej nowej inwestycji.

Kiedy dokładnie rozpocznie się budowa centrum? Czym spowodowane były dotychczasowe opóźnienia?

Budowa została rozpoczęta dokładnie drugiego stycznia. Wszystko idzie zgodnie z planem i na wiosnę 2010 roku centrum Suwałki Plaza zostanie oddane do użytku. Podobnie jak wszyscy inwestorzy w tej branży czekaliśmy na rozstrzygnięcia dotyczące ustawy WOH, czyli o obiektach wielkopowierzchniowych. Tak naprawdę brak przepisów wykonawczych wstrzymywał wszystkie procesy ubiegania się o pozwolenia na budowę w całej Polsce.

Suwalczanie są zaniepokojeni doniesieniami o rzekomym wycofaniu się inwestorów z budowy sal kinowych. Podobno decyzje w tej sprawie mają zapaść w ciągu dwóch miesięcy. Czy mamy powody do obaw?

Wciąż rozmawiamy z operatorami kin wielosalowych i rzeczywiście nie mamy jeszcze wiążącej odpowiedzi. Czasy są ciężkie, z powodu kryzysu finansowego trudniej podejmuje się teraz decyzje o realizowaniu takich dużych inwestycji jak kino. Wszystko zależy od możliwości finansowych sieci kinowych. Rozmawiamy z najlepszymi operatorami w tej branży w Polsce i za granicą, gdyż zależy nam na jakości usług, które będą oferowane w naszym centrum. Ze swojej strony robimy wszystko, żeby przekonać ich do atrakcyjności naszego projektu, ale oczywiście decyzje biznesowe spoczywają po ich stronie.

Z jakimi firmami Plaza Centers podpisała już umowy najmu?

To już pewne, że w suwalskim centrum swój salon otworzy H&M, jedna z najbardziej znanych, światowych marek odzieży typu casual, oferująca odzież projektowaną według najnowszych światowych trendów po przystępnych cenach. Na 2000 metrów powierzchni będzie też działać nowoczesne centrum rozrywki Fantasy Park. To będzie duże wydarzenie, ponieważ podobne centrum, ze zbliżoną ofertą rozrywki, znajduje się dopiero w Warszawie - 300 kilometrów od Suwałk. Lista najemców jest już bardzo długa, mogę wymienić jeszcze KappAhl, Monnari czy perfumerię Douglas, a także restauracje, kawiarnie i lodziarnię. Artykuły spożywcze będzie można kupić w delikatesach Delima. Jestem przekonana, że Suwałki Plaza nie będą miały konkurencji w Polsce północno-wschodniej.

Powstanie tak ogromnego centrum handlowo-rozrywkowego to również nowe miejsca pracy. Jakich pracowników przede wszystkim będzie poszukiwała Plaza? Ile osób może liczyć na zatrudnienie w centrum handlowo-rozrywkowym?

Po otwarciu w nowym centrum znajdzie pracę ponad 400 osób. Większość z nich to pracownicy galerii handlowej i części rozrywkowej, czyli sprzedawcy, kierownicy sklepów, menadżerowie, barmani, kelnerzy i kelnerki, również pracownicy ochrony i pracownicy techniczni. Najważniejsza dla nich będzie możliwość pracy w nowoczesnym środowisku, w międzynarodowych firmach. Przy budowie centrum będzie pracować blisko 1000 osób.Dodano: 2009-01-19 10:55:52

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Zimowisko w Szklarskiej Porębie

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 06-12-19

1 USD: 3,85001 EUR: 4,2721
1 CHF: 3,89631 GBP: 5,0527
1 RUB: 0,0604 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: