suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Suwalski "Motokart" nagrodzony podczas Gali Sportu
Wywiad został przeprowadzony podczas Gali Sportu w Suwałkach. "Motokart" otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk.

W przyszłym roku klub będzie obchodzić 10-lecie istnienia. Prezes "Motokartu" zapowiada m.in. zorganizowanie zawodów w celu uhonorowania ludzi, którzy do tej pory przyczynili się do rozwoju i działalności klubu.

Panie Prezesie, czy jest Pan zadowolony z dotychczasowych osiągnięć swoich zawodników?

Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników. Współpraca z nimi sprawia ogromną przyjemność i satysfakcję.

Co uważa Pan za największy tegoroczny sukces klubu?

Największy sukces drużyny to pierwsze miejsce zdobyte drużynowo trzeci rok z rzędu. W historii już nie będzie takiego klubu, który zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii Młodzieżowa 125.

Dlaczego?

Kategoria Młodzieżowa 125 przechodzi do Pucharu Głównej Komisji Sportów Motorowych, jesteśmy więc jedynym klubem, który zdobył trzy razy z rzędu Mistrzostwo Polski drużynowo, Mistrzostwo Polski indywidualne, Wicemistrzostwo Polski indywidualne. Inne nasze osiągnięcia to
5 i 7 miejsce i 5 miejsce drużynowo w kategorii Easykart 60 - w tej kategorii startują zawodnicy w przedziale wiekowym od 8-14 lat.

W jakim wieku można zacząć uprawianie sportu kartingowego?

W zasadzie teraz już można zacząć uprawianie sportu kartingowego w wieku 4 lat. Najmłodszy zawodnik "Motokartu" ma 9 lat.

Jak Pan sądzi, co przyciąga młodych ludzi do kartingu?

Dążenie do szybkości. Również to, że nie posiadając prawa jazdy można pojeździć i to ze znaczną szybkością. Podejrzewam, że także adrenalina. Poza tym osoba Roberta Kubicy, który zrobił dużo w kwestii upowszechnienia tego sportu. Myślę, że właśnie dlatego młodzież i dzieci garną się do kartingu.

Czym zajmują się kartingowcy jesienią i zimą?

Naprawiają, naprawiają i jeszcze raz naprawiają sprzęt. Przygotowują się do sezonu wiosennego, który w przyszłym roku na naszym terenie zacznie się bardzo wcześnie: w kwietniu odbędą się eliminacje Mistrzostw Okręgu, a w maju - pierwsza i druga runda Pucharu Easykart.

Nasi kartingowcy mają wyjątkowe szczęście, ponieważ tor w Suwałkach jest jednym z niewielu we wschodniej części kraju.

Tak, najbliższy tor jest w Lublinie i Biłgoraju. Tu, w północno-wschodniej części Polski nie ma takiego toru i myślę, że należałoby to pielęgnować. Nawiązaliśmy kontakty z zawodnikami z Kowna, mamy również kontakty z ludźmi z Wilna, z którymi chcemy nawiązać bliższą współpracę. Będziemy częściej zapraszać do nas zawodników litewskich i myślę, że przyniesie nam to korzyści.

Jednym z najmłodszych zawodników w klubie jest Marcin Kolendo (11 lat). Jeździ już od 4 lat. Jak mówi, najfajniejsza w tym sporcie jest szybkość. Marcin chciałby w przyszłości pójść w ślady Roberta Kubicy. Mimo wielu sukcesów, pozostaje skromny - nie chwali się wśród kolegów swoimi sukcesami, zależy mu na tym, żeby dobrze zaprezentować się podczas następnego sezonu (przechodzi do wyższej kategorii).


Osoby zainteresowane uprawianiem sportu kartingowego mogą zgłaszać się we wtorki i w czwartki od godziny 17.00 na ul. Gen. Sikorskiego 21 (0 695 853 085).


Dodano: 2008-12-09 10:43:32

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 06-12-19

1 USD: 3,85001 EUR: 4,2721
1 CHF: 3,89631 GBP: 5,0527
1 RUB: 0,0604 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: