suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Najczęściej komentowane
Opłaty za parkowanie są nielegalne?
Opłaty za parkowanie są nielegalne?Strefa płatnego parkowania w Suwałkach jest niezgodna z prawem - tak wynika z przeprowadzonych analiz. Brak poziomych znaków w postaci linii wyznaczających pasy i niezgodne z rozporządzeniem napisy na znakach pionowych powodują, że kierowcy nie muszą płacić za postój, a ci którzy opłatę wnieśli, mogą żądać zwrotu. Czy władze miasta popełniły przestępstwo?
red | 03.11.2017
Incydent podczas 11 listopada - posłance odmówiono głosu
Incydent podczas 11 listopada - posłance odmówiono głosuChociaż chciała przemówić do suwalczan zebranych podczas Święta Niepodległości, nie została dopuszczona do mikrofonu. Posłanka Bożena Kamińska usłyszała od organizatorów, że scenariusz nie przewiduje jej wystąpienia. - Czy mam zakaz zabierania głosu - niepokoi się.
red | 14.11.2017
„PiS się kończy” - skandowali demonstranci
„PiS się kończy” - skandowali demonstranciPrzedstawiciele KODu manifestowali przed biurem Jarosława Zielińskiego. Ich obecność związana jest z dzisiejszą rozprawą pięciu obwinionych o zakłócanie porządku podczas otwarcia wystawy o gen. Andersie. Wśród manifestujących był m.in. Mateusz Kijowski i wspierająca KOD siostra Krystyny Pawłowicz.
kama | 26.10.2017
Radni PiS skarżą się, że są marginalizowani
Radni PiS skarżą się, że są marginalizowaniOgraniczani w wypowiedziach, marginalizowani, a nawet poddawani cenzurze - właśnie tak, jak piszą w swoim oświadczeniu, czują się radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Jak dodają, oligarchiczne podporządkowanie samorządu przez klub Łączą nas Suwałki, uniemożliwia rajcom z PiSu pracę na rzecz mieszkańców.
red | 30.10.2017
Picie na czas
Picie na czas Być może już wkrótce mieszkańcy miasta będą pozbawieni możliwości zakupu alkoholu w godzinach 22.00 – 6.00. A wszystko za sprawą nowelizacji ustawy przygotowywanej przez Ministerstwo Zdrowia. Co suwalczanie myślą na ten temat?
tombak | 06.11.2017
Suwalska strefa płatnego parkowania oblała egzamin
Suwalska strefa płatnego parkowania oblała egzaminPrzez kilka godzin członkowie Stowarzyszenia Prawo na Drodze sprawdzali dziś suwalską strefę płatnego parkowania. Mierzyli wysokość znaków pionowych, weryfikowali poprawność linii wyznaczających miejsca postojowe. Potwierdzają, że większość wyznaczonych stref nie ma racji bytu.
red | 07.11.2017
Kamińska odchodzi z SOKu
Kamińska odchodzi z SOKuTo już ostatnie dni Bożeny Kamińskiej w Suwalskim Ośrodku Kultury. Za tydzień kończy się jej umowa na stanowisko dyrektora ośrodka. Od listopada pracą SOKu kierować będzie Alicja Andrulewicz. Na zorganizowanie konkursu na nowego szefa SOKu miasto ma aż rok.
red | 24.10.2017
Radny Pająk odpiera zarzuty PiSu
Radny Pająk odpiera zarzuty PiSuOświadczenie wydane przed radnych z klubu PiS sprawiło, że wywołany do odpowiedzi poczuł się Wojciech Pająk. To bowiem on, jak napisali rajcy PiSu, miał przyczynić się do próby cenzurowania wypowiedzi w trakcie składania interpelacji. Co radny z klubu Łączą nas Suwałki odpowiedział opozycji?
kama | 31.10.2017
Bożena Kamińska podziękowała za współpracę
Bożena Kamińska podziękowała za współpracę- To była misja - tak o pięcioletniej pracy w Suwalskim Ośrodku Kultury mówi Bożena Kamińska. Dyrektor, która dziś kończy kadencję, podziękowała za współpracę. W swoim liście zwróciła się do współpracowników, artystów, władz miasta i wszystkich suwalczan.
red | 31.10.2017
Kłopotliwy lewoskręt w Wigierską
Kłopotliwy lewoskręt w WigierskąWykonanie skrętu z Kościuszki w Wigierską zajmuje niemało czasu. Suwalczanie narzekają, że zielone światło włączone jest zdecydowanie za krótko. W konsekwencji w godzinach szczytu korki sięgają aż do ratusza. Czy da się z tym coś zrobić?
red | 02.11.2017
Jak to kartacze uchroniły posła Zielińskiego przed dymisją
Jak to kartacze uchroniły posła Zielińskiego przed dymisjąOgarnia pan tę całą policję? - zapytał roztrzęsionego Jarosława Zielińskiego prezes Kaczyński. Postać wiceministra pojawiła się w sławetnym gabinecie w 23. odcinku „Ucha Prezesa”. Była dymisja, konfetti oraz wielki płacz. Przed zgubą uchroniły Zielińskiego... suwalskie kartacze. zobacz film »
kama | 26.10.2017
Zanim trafią na pogotowie muszą pokonać szlaban
Zanim trafią na pogotowie muszą pokonać szlabanSuwalczanie nie rozumieją dlaczego muszą płacić za szpitalny parking przyjeżdżając w nocy na tzw. pogotowie ratunkowe. Skarżą się, że swobodny wjazd blokuje szlaban. - Nie jest to normalne, aby przejmować się opłatami w momencie zagrożenia zdrowia - piszą. Co na to dyrektor?
red | 25.10.2017
Skąd miasto weźmie pieniądze na budowę hali sportowej?
Skąd miasto weźmie pieniądze na budowę hali sportowej?Jest projekt, nazwa, a nawet wykonawca inwestycji. Nie ma jednak wystarczającej kwoty, potrzebnej na wybudowanie nowej hali sportowej. Władze miasta zdecydowały się na realizację inwestycji, choć cena budowy jest aż o 10 mln większa niż zakładano. Skąd miasto weźmie brakujące pieniądze?
kama | 31.10.2017
„Wyroku za awans nie było”
„Wyroku za awans nie było”Sędzia Jacek Sowul odpiera zarzuty, jakoby wydał wyrok w sprawie obwinionych działaczy KODu na zamówienie publiczne lub za potencjalny awans. Co więcej, uważa że tego typu sugestie są kłamliwe. Tymczasem posłowie PO chcą wyjaśnień od Zbigniewa Ziobry w sprawie powołania sędziego na prezesa.
kama | 27.10.2017
Latarnie włączane są za późno
Latarnie włączane są za późnoSzybko zachodzące słońce, a do tego szaruga i deszcz powodują, że widoczność na ulicach bardzo maleje. Suwalczanie zwracają uwagę na to, że do jesiennej pory nie jest dostosowane oświetlenie. Jak mówią, zbyt późne włączanie latarni zagraża bezpieczeństwu.
red | 28.10.2017


Cinema Lumiere

Dzisiaj: (20.11.2016)
Listy do M. 3
Seanse:
11:30
13:45
16:00
18:15
20:30
Najlepszy
Seanse:
12:15
14:30
16:45
19:00
Liga Sprawiedliwości (dubbing)
Seanse:
13:30
Liga Sprawiedliwości (napisy)
Seanse:
18:00
Liga Sprawiedliwości 3D (dubbing)
Seanse:
15:45
Liga Sprawiedliwości 3D (napisy)
Seanse:
20:15
Suburbicon
Seanse:
21:00

Reklama
Czy Suwałkom potrzebna jest nowa hala sportowa?
Tak
Nie

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 17-11-17

1 USD: 3,59651 EUR: 4,2419
1 CHF: 3,62661 GBP: 4,7662
1 RUB: 0,0603 


KonkursyStart


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: